Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

To wydarzenie bez precedensu. Starostwo Powiatowe w Myszkowie przygotowało film promujący walory i atrakcje Powiatu Myszkowskiego. Premiera materiału miała miejsce w miniony piątek 14 października w sali sesyjnej Starostwa.


Kilkudziesięciu przedstawicieli biznesu, samorządowcy, pracownicy jednostek Powiatu Myszkowskiego i gmin, spotkało się na uroczystej projekcji filmu pt. „U źródeł sukcesu – walory i atrakcje Powiatu Myszkowskiego” połączonej z prezentacją multimedialną charakteryzującą tereny przeznaczone na sprzedaż (tzw. pola będuskie).

Wśród gości Starosty Myszkowskiego znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Przewodnicząca Rady Myszkowa Halina Skorek-Kawka, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Żarki Stanisława Nowak i wielu innych.

Przedsięwzięcie jest pierwszym tego typu w dotychczasowej historii Powiatu Myszkowskiego. Podstawowym założeniem przy podejmowaniu decyzji o powstaniu filmu było ukazanie naszego terenu w bardziej dynamicznej formie. Udało się to znakomicie. Film w sposób jasny i czytelny uwypukla możliwości inwestycyjne, wprowadza szereg informacji na temat warunków prowadzenia szerokiej działalności gospodarczej, a także ukazuje mieszkańców Powiatu jako jednostki aktywne i przedsiębiorcze.

Podkreśla się wagę pozytywnego nastawienia tutejszego samorządu. Zarówno starosta Wojciech Picheta, jak i wicestarosta Jan Kieras zachęcają do przyjazdu w te strony, dając tym samym dowód wielkiej otwartości i przychylności dla biznesu. To czytelny sygnał: samorząd i biznes mają wspólne cele i powinny wzajemnie ułatwiać sobie możliwość osiągnięcia porozumienia.

Materiał został świetnie zmontowany, dzięki czemu ogląda się go z wielkim zainteresowaniem. Nie ma tu miejsca na nudę lub zbędne wiadomości. Jest dokładnie to, czego należy się spodziewać: biznes, turystyka, edukacja, walory środowiskowe, aktywne społeczeństwo. Słowem – Powiat Myszkowski w najlepszym wydaniu.
W miniony piątek, podczas uroczystej premiery filmu, podkreślano, że materiał jest niezmiernie zachęcający.

- Podejmując decyzję o realizacji filmu, kierowałem się myślą o tym, że przyszłość tych stron zależy w równej mierze od aktywności naszych mieszkańców, jak i od sięgnięcia po wszelkie możliwości dotarcia do tych grup społecznych, których postawa reprezentuje takie cechy jak przedsiębiorczość, odwaga, wyobraźnia, pracowitość, kreatywność.
To są cechy, bez których nie może istnieć i dynamicznie funkcjonować żadna społeczność lokalna. Państwa obecność dowodzi tego, że podjęliśmy słuszną decyzję organizując niniejsze spotkanie, ale przede wszystkim potwierdza często zapominaną prawdę – że oddolna aktywność i przedsiębiorczość jest zjawiskiem wieloaspektowym, bogatym zakresowo i popularnym, a przedsiębiorcy są gotowi reagować, kiedy dostrzegają szansę wykorzystania własnego potencjału.
Cieszę się bardzo, że na sali znajduje się liczna reprezentacja samorządu. Nie muszę przecież nikogo przekonywać, że współpraca na linii biznes-samorząd stanowi fundament rozwoju.
Szanowni Państwo, Powiat Myszkowski stoi u progu wielkich zmian, jestem tego pewien. Zmian na lepsze. Dziś pokazujemy i promujemy to, co udało się osiągnąć, aby osiągnąć jeszcze więcej. Dziś pokazujemy nasz potencjał, aby w pełni wykorzystać energię tutejszej społeczności
– mówił Starosta Wojciech Picheta, podkreślając przy tym, że Powiat Myszkowski może poszczycić się znakomitą współpracą międzygminną, bardzo dobrym położeniem i świetną siecią linii komunikacyjnych oraz szeregiem atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych.

Nie bez znaczenia, jak zaznacza Starosta, jest bardzo dobry kontakt z Województwem, czego przykładem jest aktywność Marszałka Mariusza Kleszczewskiego.
Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak podkreślił, że za materiałem promocyjnym trzeba nadążać, ale wyraził przy tym nadzieję na pomyślne zagospodarowanie pól będuskich.
Pamiętając o niedawno zawartym porozumieniu między Radą Powiatu i Radą Miasta Myszkowa, można mieć nadzieję, że rzeczywiście wzajemna dobra relacja pozwoli na pozytywne zakończenie sprawy.
Najważniejszą jednak grupą, dla której przede wszystkim powstał materiał, byli przedsiębiorcy. Stanowili oni zdecydowaną większość wszystkich obecnych; na sali byli właściciele bądź przedstawiciele największych firm z Powiatu Myszkowskiego, jak również osoby zainteresowane, ale prowadzące działalność poza jego granicami. Ich przybycie wskazuje na to, że otwarte podejście ze strony samorządu, jakie właśnie zaprezentowało Myszkowskie Starostwo, spotyka się z podobną reakcją środowisk biznesowych.

Tuż po zakończeniu projekcji i obejrzeniu prezentacji o polach będuskich przyszedł czas na poczęstunek i wymianę wrażeń. Dominowały pozytywne, nieraz pełne emocji opinie, które świadczą o dobrym przyjęciu filmu.

Przede wszystkim jednak, przedsiębiorcy otrzymali wyraźną i czytelną zachętę: Powiat Myszkowski nie jest zamknięty na biznes, wręcz przeciwnie – stawia na inwestycje i gotów jest zrobić wszystko, aby zdynamizować lokalną przedsiębiorczość.
Film jest dostępny pod adresem: http://www.powiatmyszkowski.pl/


Starosta Wojciech Picheta wita przedsiębiorców i samorządowców podczas premiery filmu promującego Powiat Myszkowski


Spotkanie przybrało formę stojącą, dzięki czemu zaistniała możliwość luźnej wymiany myśli i wrażeń; tu: samorządowcy, pierwszy z prawej Marszałek Mariusz Kleszczewski


Na sali znaleźli się licznie reprezentowani przedsiębiorcy


Lokalny biznes dopisał

18

PAŹ

2011

6192

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Premiera_filmu1_575139453.JPG

Zdjęcie: Premiera_filmu1_575139453.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.