Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Myszkowskie Liceum Ogólnokształcące podtrzymuje tradycje wymiany uczniów ze szkołą Eastwood Comprehensive School w okręgu Broxtowe. W przedsięwzięciu istotną rolę odegrało wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

12 uczniów z Anglii przebywali w Myszkowie w dniach 26.09-02.10. Ich partnerami w codziennym życiu szkolnym i pozaszkolnym była grupa 14 uczniów myszkowskiego LO.
Koordynatorem wymiany była Agnieszka Kocela, która wspólnie z Haliną Karkowską i we współpracy pozostałymi anglistami w szkole pełniła także rolę opiekuna.

Po stronie angielskiej opiekunami byli Alexis Shaw i Ashley Leary.
Pobyt, jak zwykle, obfitował w wiele zajęć i rozrywek, które dla gości okazały się bardzo atrakcyjne. Grupy uczniów angielskich i polskich zwiedziły m.in. zamki w Mirowie i Bobolicach, poznały Kraków, wyjechały na Jasną Górę i do Oświęcimia. Anglicy zobaczyli Polskę, jakiej dotąd nie znali.

Obok czystej rozrywki, pobyt uczniów składał się również z rozmaitych zajęć lekcyjnych i warsztatów, m.in. warsztatów z garncarstwa, produkcji papieru i świec w Kuźnicy Starej
oraz warsztatów taneczne (nauka poloneza) prowadzonych przez Katarzynę Miklas.
Anglicy poznali również myszkowską muzykę rockową dobrze bawiąc się na koncercie grupy Lipstick on the Glass. Co ciekawe, w koncercie, który odbył się w Pizzerii Capri, wzięli udział uczniowie uczestniczący w wymianie, a opiekę podczas niego zapewnili im angliści z myszkowskiego LO.

Wymiana została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
30 września odbyło się spotkanie reprezentacji ze Starostwa z uczestnikami wymiany. W imieniu Pana Starosty uczestniczyli w nim – Barbara Kilanowska (naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych ) i Marcin Pilis (rzecznik prasowy starostwa). Na spotkaniu odbył się pokaz poloneza, którego Anglicy uczyli się wcześniej na warsztatach. Zasłużone oklaski zebrała dwójka uczniów z Eastwood Comprehensive School- Josh Attwood i Fern Whelpton za znakomitą prezentację tańca jazzowego. Dyrektor Aleksander Surma pożegnał gości i podziękował za owocną współpracę.
- Uczniowie z Eastwood byli zachwyceni gościnnością Polaków, polską kiełbasą i dziką przyrodą. Byli pod wrażeniem Krakowa (zwłaszcza dzielnicy Kazimierz) oraz warsztatów z garncarstwa- mówi Agnieszka Kocela.
Dzięki takim przedsięwzięciom polska młodzież ma okazję sprawdzenia swych umiejętności posługiwania się językiem angielskim w rzeczywistych sytuacjach komunikacyjnych.


Uczniowie angielscy i polscy w Krakowie


Młodzież mogła lepiej poznać się podczas plenerowych rozrywek

05

PAŹ

2011

33246

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Wymiana_1_192000387.JPG

Zdjęcie: Wymiana_1_192000387.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.