Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niewielka Szkoła Podstawowa w Przybynowie liczy sobie już 100 lat. Uroczystość upamiętniająca to wydarzenie miała miejsce w minioną sobotę. Przybyli na nią m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski i Wicestarosta Jan Kieras.

Tuż po zakończeniu okolicznościowej mszy, mieszkańcy i goście przemaszerowali do odnowionego budynku szkoły. W odświętnie przystrojona sala wypełniła się po brzegi. Ci, dla których nie starczyło miejsca, tłoczyli się przed wejściem.
Gości przywitała dyrektor placówki Edyta Brodzik. Wśród gości znaleźli się obok Wicemarszałka i Wicestarosty m.in. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, radni powiatowi Jadwiga Skalec i Jarosław Kumor, przedstawiciele Rady w Żarkach, emerytowani nauczyciele i absolwenci.

- Pragnę pogratulować Państwu tego jubileuszu, a także życzyć uczniom i nauczycielom rozwoju w działalności na rzecz przekazywania wiedzy dzieciom i wychowywania kolejnych pokoleń. Uczniom życzę, aby w tej pięknej szkole mnożyło się dużo radości- powiedział Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski.

Miłe słowa skierowali pod adresem nauczycieli, uczniów i absolwentów Wicestarosta i radni powiatowi.

- Z wielką radością przyjąłem zaproszenie na ten jubileusz. Znam tę szkołę od dosyć dawna, od 1971 roku, kiedy pracowałem na tym terenie i zawsze miło wspominam pobyt w tej szkole. Cieszy fakt, że na tej sali są absolwenci tej szkoły, co świadczy, że są z nią emocjonalnie związani. Chciałbym podkreślić, że to placówka nie tylko oświatowa, ale i kulturalnooświatowa, gdyż tu mieści się siedziba zespołu „Carmen” – mówił Wicestarosta Jan Kieras.

Następnie nadeszła kolej na część artystyczną, znakomicie przygotowaną przez uczniów szkoły. Spektakl słowno-muzyczny w ich wykonaniu zrobił wielkie wrażenie.


Przybynowie zjawił się Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski


Wicestarosta Jan Kieras oraz radni powiatowi Jadwiga Skalec i Jarosław Kumor gratulowali jubileuszu

23

LIS

2011

19495

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

przybynow1_430864172.JPG

Zdjęcie: przybynow1_430864172.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.