Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W miniony poniedziałek miało miejsce uroczyste przekazanie nowych i znakomicie wyposażonych samochodów dla jednostek pożarniczych w Powiecie Myszkowskim. Nowy sprzęt powędrował na stan Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Mrzygłodzie, Nowej Wsi, Jastrzębiu oraz Markowicach.

Uroczystość odbyła się na terenie KP PSP w Myszkowie. Przybyli znakomici goście. Komendant Dariusz Caban powitał m.in. Ireneusza Skubisa - Członka Zarządu Głównego Związku OSP RP, Roberta Łazaja - Zastępcę Komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Zdzisława Ucieklaka - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Powiatu Myszkowskiego, Dorotę Ćwiląg - Prezes Zarządu Gminnego OSP w Myszkowie. Wśród przedstawicieli samorządów obecni byli Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Poraja Łukasz Stachera.

- Jesteśmy w Europie i to widać, o czym świadczy ten piękny sprzęt - stwierdził Starosta Wojciech Picheta podczas przekazania pojazdów.
Jednostki pożarnicze wzbogaciły się w sprzęt wysokiej klasy.

OSP w Mrzygłodzie otrzymała samochód specjalny lekki ratownictwa technicznego na podwoziu Forda Transita o wartości 145 tys. zł., ufundowany ze środków samorządowych Miasta Myszkowa oraz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach.

Na stan OSP w Nowej Wsi trafił samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedes-Benz Atego o wartości 560 tys. zł, ufundowany ze środków samorządowych Miasta Myszkowa, Urzędu Marszałkowskiego oraz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach.

Jednostka OSP w Jastrzębiu również otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Merdedes Benz Atego o wartości 590 tys. zł, ze środków samorządowych Gminy Poraj, Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podobny sprzęt - samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Merdedes Benz Atego o wartości 600 tys. zł – wszedł na stan OSP w Markowicach. Samochód został ufundowany ze środków samorządowych Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP w Myszkowie otrzymała samochód specjalny z funkcją rozpoznania chemicznego Land Rever Freelander o wartości 220 tys. zł, ufundowany ze środków: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz środków samorządowych Powiatu Myszkowskiego, Miasta Myszkowa, Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Gminy Poraj.

Szczegółowe charakterystyki samochodów:
- Samochód specjalny lekki ratownictwa technicznego wykonany na podwoziu Forda Transita jest wyposażony w silnik o mocy 140 KM. Konstrukcja i poszycie wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium, żaluzje – aluminiowe pyłoszczelne i bryzgoszczelne. W wyposażenie standardowe samochodu wchodzi maszt oświetleniowy, sprzęt łączności radiowej, reflektor pogorzeliskowy. Układ schowków pozwala na indywidualne dostosowanie samochodu do potrzeb jednostki. Wartość samochodu to 145 tys. zł.

- Średni samochód ratowniczo-gaśniczy wykonany na podwoziu Mercedesa Atego, wyposażony w silnik o mocy 256KM. Samochód posiada napęd uterenowiony 4x4. W standardowej wersji samochód wyposażony jest w dwa zbiorniki kompozytowe, pierwszy z nich o pojemności 2500l na wodę oraz drugi o pojemności 250l na środek pianotwórczy oraz autopompę dwuzakresową. Dodatkowo samochód posiada linię szybkiego natarcia wraz ze zwijadłem elektrycznym o długości 60m z prądownicą wysokociśnieniową, działko wodno pianowe, maszt oświetleniowy ,sprzęt łączności radiowej oraz zraszacze przednie i boczne. Wartość samochodu to 560 tys. zł.

- Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, bliźniaczy do poprzedniego, jest nowoczesną konstrukcją. W odróżnieniu do samochodu, który zastąpi w jednostce, wyposażony jest w autopompę dwuzakresową ze stopniem wysokiego ciśnienia o wydajności 2400l/min przy ciśnieniu 8 bar oraz 260l/min przy ciśnieniu 40 bar. Parametry takie umożliwiają zmniejszenie strat jakie związane są z akcją gaśniczą. Wartość samochodu to 590 tys.zł.

- Samochód specjalny operacyjny z funkcją rozpoznania chemicznego marki Land ReverFreelander wyposażony jest w lekkie ubrania przeciwchemiczne oraz sprzęt umożliwiający wykrywanie gazów toksycznych i wybuchowych. Pojazd posiada silnik o mocy 170 KM i napęd terenowy. Wartość samochodu wraz z wyposażeniem to 220 tys. zł. Pojazd zastąpi wysłużonego Tarpana Honkera.
Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak przekazują kluczyki do nowego samochodu na ręce Brygadiera Sebastiana Jurczyka


Nowe samochody dla jednostek pożarniczych w Powiecie Myszkowskim

17

LIS

2011

56567

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Straz1_264281187.JPG

Zdjęcie: Straz1_264281187.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.