Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Patriotyczne Święto w żareckiej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach przygotowali ciekawą uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Każdego roku w szkołach Powiatu Myszkowskiego, oddaje się cześć pokoleniu, które doprowadziło do odzyskania niepodległości przez Polskę.
Żarecka szkoła kultywuje tradycję w pomysłowy sposób, o czym świadczą patriotyczne i nawiązujące do legionowej tradycji polskiego oręża elementy, które złożyły się na uroczystość. Dyrektor placówki Mariola Piątek podkreśliła wartość, jaką stanowi kultywowanie najważniejszych momentów w dziejach naszego kraju i podziękowała uczniom i nauczycielom za piękną akademię
W żareckiej placówce młodzież zaprezentowała patriotyczną uroczystość, w której pobrzmiewały echa dawnych historycznych wydarzeń. Nie zabrakło słynnych żołnierskich melodii i wierszy poświęconych Polsce; sala gimnastyczna została specjalnie przystrojona, a grupa uczniów w mundurach imitowała podniosły nastrój.

Uroczystość obejrzeli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak i Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Barbara Kilanowska.
Przewodniczący M. Szczerbak w swoim przemówieniu nawiązał do chlubnej przeszłości Polski, podnosząc także wyzwania, jakie przed Polakami stawia bliska i daleka przyszłość.

- Pięć pokoleń Polaków zapracowało i wywalczyło upragnioną wolność. Dziś symbolicznie obchodzimy to święto i przywołujemy pamięć tamtych czasów, a także wyciągamy wnioski z własnej historii. Wolność była nam wtedy potrzebna jak haust świeżego powietrza. Wtedy umieliśmy to spożytkować. Chciałoby się, żeby ten dorobek nie został zaprzepaszczony- mówił przewodniczący M. Szczerbak.


Uroczystość uświetnili specjalni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Barbara Kilanowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Mariola Tabaka

14

LIS

2011

21233

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Patriotyczne_swieto2_11448324.jpg

Zdjęcie: Patriotyczne_swieto2_11448324.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.