Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Samorządowcy z angielskiego okręgu Broxtowe gościli w Powiecie Myszkowskim w drugim tygodniu grudnia. Tegoroczna wizyta zbiegła się w czasie zbiegła się w czasie z rychłym oddaniem nowego pawilonu Szpitala Powiatowego oraz rozstrzygnięciem przetargów na tereny inwestycyjne, leżące na tzw. Polach Będuskich.

Delegacja angielska zjawiła się w Polsce 6 grudnia. Na jej czele stała Burmistrz Broxtowe Jacky Wiliams, a towarzyszyli jej Dyrektor Ted Czerniak, Naczelnik Ashley Mariot, Radna Lydia Ball oraz Burmistrz Rady Młodzieżowej Tilly Stone.

Angielscy goście spędzili w Powiecie Myszkowskim kilka dni, podczas których mieli okazję zapoznać się z nowymi inwestycjami oraz planami na przyszłość. Oficjalne powitanie miało miejsce w minioną środę na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie Anglików przyjął Starosta Myszkowski Wojciech Picheta. Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Niegowy Krzysztof Motyl, radni miejscy i powiatowi, młodzież z opiekunami.

W swoim powitalnym przemówieniu Starosta Wojciech Picheta wyraził nadzieję na to, że współpraca z Broxtowe będzie rozwijać się coraz lepiej.

- Okręg Broxtowe i Powiat Myszkowski od lat pozostają w bliskim kontakcie, prowadzą wymianę młodzieży i wzajemnie zasilają się doświadczeniami. Dziś, w erze jednoczącej się Europy, podtrzymywanie kontaktów międzynarodowych na szczeblu samorządowym jest rzeczą niezwykle cenną, stanowiącą istotny krok w sferze poszerzania horyzontów, co jest szczególnie ważne dla naszej młodzieży. Chcę przypomnieć, że młodzież z Powiatu Myszkowskiego dzięki naszej współpracy z Okręgiem Broxtowe miała niejednokrotnie możliwość nawiązać szereg kontaktów ze swoimi rówieśnikami i zdobyć cenne doświadczenia podczas szkolnych wymian. Już w maju przyszłego roku dzięki naszym kontaktom do Myszkowa przyjedzie młodzieżowa drużyna piłkarska z Broxtowe na zaproszenie Burmistrza Miasta- mówił Starosta.

Burmistrz Jacky Wiliams była mocno zainteresowana poszerzeniem współpracy, przede wszystkim w zakresie służby strażackiej oraz wymiany informacji dotyczących działalności leczniczej. Zarówno Burmistrz Broxtowe, jak i pozostali członkowie delegacji byli zachwyceni rozbudową Szpitala Powiatowego. Zarówno standard obiektu, jak i poziom jego wykończenia uznali za stojący na najwyższym poziomie.

Anglicy byli również zainteresowani terenami inwestycyjnymi w Myszkowie. Tuż przed wizytą w Polsce na stronach internetowych Okręgu Broxtowe pojawiły się ścisłe informacje przedstawiające ofertę nieruchomości w Powiecie Myszkowskim, jak również umieszczony został film promujący Powiat, którego premiera miała miejsce przed kilkoma tygodniami.
Szczególnym gościem była Tilly Stone. 16-letnia uczennica odpowiednika polskiego liceum miała do przekazania wiele informacji na temat działalności Młodzieżowej Rady w Broxtowe. Rada ta skupia aktywnych społecznie uczniów, którzy uczą się zasad działalności samorządowej i wprowadzają szereg przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i społeczno-politycznym. Praca w takiej radzie okazuje się znakomitym przygotowaniem przed wejściem w dorosłe życie zawodowe, a ponadto gwarantuje zdobycie wielu cennych doświadczeń. Tilly Stone w swoim wystąpieniu scharakteryzowała działalność Rady w Broxtowe, zapraszając przy tym obecna na spotkaniu młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Myszkowskiego do współpracy.

Przedstawiciele młodzieży wyrazili wstępny entuzjazm i żywe zainteresowanie stworzeniem podobnego tworu w Powiecie.
Goście z Anglii przekazali również na ręce Starosty Wojciecha Pichety piękny gobelin, który zostanie powieszony w sali sesyjnej.

Pobyt Anglików został uatrakcyjniony o wizytę na Jasnej Górze, gdzie goście obejrzeli odsłonięcie Obrazu Matki Boskiej. Kolejny raz odwiedzili również zamek w Bobolicach, tym razem już w pełnej krasie.
Cała wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze i stworzyła solidny fundament na przyszłość.


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta odbiera gobelin od gości z Anglii


Na uroczystym powitaniu reprezentacji Broxtowe byli samorządowcy, jak również młodzież

14

GRU

2011

88638

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

anglicy1_895548742.JPG

Zdjęcie: anglicy1_895548742.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.