Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta spotkał się z mieszkańcami

Starosta Wojciech Picheta spotkał się z mieszkańcami Jaworznika, którzy domagają się więcej aktywności ze strony Gminy Żarki.

Jaworznik to wieś, w której mieszka 700 mieszkańców, jest więc jedną z największych w żareckiej Gminie.
W minioną niedzielę odbyło się spotkania mieszkańców, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Radna z Jaworznika Wioletta Król w imieniu mieszkańców poddała pewnej krytyce działania Burmistrza w odniesieniu do Jaworznika. Głównymi tematami dyskusji były sprawy związane z kanalizacją, oświatą, drogami. Ogólnie biorąc, wśród mieszkańców dominuje przekonanie, że Gmina nie traktuje Jaworznika na takich samych zasadach, jak inne miejscowości, w związku z czym społeczność nie jest w pełni usatysfakcjonowana skalą działań podejmowanych przez Gminę na terenie sołectwa.

Burmistrz Klemens Podlejski odniósł się do tych zarzutów, podkreślając, że w całej Gminie jest kilkunastu radnych i wiele sołectw, z których każde wysuwa własne żądania i prośby. Realizacja w krótkim czasie wszystkich postulatów nie jest jednak możliwa ze względu na poważne ograniczenia budżetu. Zapewnił, że najważniejsze inwestycje będą w Jaworzniku podjęte.

Starosta Wojciech Picheta wyraził przekonanie, że idea spotkania z udziałem władz jest niezmiernie pożyteczna dla obu stron.

- W mojej ocenie powinni państwo określić jakieś priorytetowe zadanie, takie, którego realizacji chcą wszyscy. Takie spotkania jak dzisiejsze mogą sprzyjać takiemu rozwiązaniu. Dziś w relacjach między państwem a Burmistrzem Żarek, chciałbym wystąpić w roli mediatora. Jestem za tym, żeby w Jaworzniku było jak najwięcej zrobione, ale proszę dać szansę panu Burmistrzowi i proszę pamiętać, że dziś panują zupełnie inne uwarunkowania, aniżeli przed kilkoma laty. Ustawodawca narzuca samorządom nowe zadania, nie przekazując środków na ich realizację, kończą się programy unijne z lat 2007-2013, budżety muszą spełniać odpowiednie unijne kryteria- mówił Starosta Wojciech Picheta, podkreślając, że wiele inwestycji wykonanych w Żarkach – takich jak np. budowa gimnazjum lub modernizacja targowiska – ma charakter ogólno gminny. Służą one mieszkańcom całej Gminy, także społeczności Jaworznika.
Spotkanie miało spokojny, merytoryczny przebieg i niewątpliwie przyczyniło się do poprawy komunikacji między władzą Gminy a mieszkańcami Jaworznika.


Starosta Wojciech Picheta i Burmistrz Klemens Podlejski w towarzystwie radnej Wioletty Król i sołtysów

24

STY

2012

11496

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

jaworznik_487062410.JPG

Zdjęcie: jaworznik_487062410.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.