Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta uczestniczył w spotkaniu noworocznym, które zorganizowała Gmina Niegowa. W sali niegowskiego MOK-u zasiadło wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców.

Coroczne spotkania noworoczne w Niegowie to już mocno utrwalona tradycja. Podsumowanie dokonań minionych 12 miesięcy, określenie priorytetów na kolejny rok oraz uhonorowanie podmiotów zaangażowanych w działalność na rzecz Gminy – to główne tematy uroczystości.

Sobotnie spotkanie otworzył Wójt Gminy Krzysztof Motyl, witając m.in. Marszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego, Starostę Wojciecha Pichetę, Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie Dominika Łączka, Przewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie Mariana Szczerbaka, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Józefa Pabiana, radnych Gminy i Powiatu i mieszkańców.
Wójt K. Motyl w powitalnym przemówieniu wyraził wdzięczność wielu osobom i instytucjom, które współpracują z Gminą i dzięki temu przyczyniają się do jej rozwoju.

Dla osób i podmiotów utrzymujących szczególnie bliskie kontakty z Niegową organizatorzy przewidzieli pamiątkowe nagrody.
Wśród osób wyróżnionych znaleźli się m.in. Marszałek Mariusz Kleszczewski i Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.
Marszałek M. Kleszczewsi zaznaczył, że w roku 2011 Gmina od pewnego czasu doświadcza istotnego rozwoju pod względem infrastruktury drogowej, sieci wodno-kanalizacyjnej, sportu.

Ważna w kontekście gminnego rozwoju jest współpraca na linii Starostwo – Gmina Niegowa, która układa się bardzo dobrze.
Należy podkreślić, że dzięki energicznym staraniom Starosty Wojciecha Pichety i Zarządu Powiatu, w którego skład wchodzi także radny powiatowy z terenu Gminy Niegowa Mariusz Trepka, i ostatecznej decyzji Rady, udało się pozyskać dofinansowanie na odbudowę dróg powiatowych od granicy Powiatu do Bliżyc oraz z Kotowic do Niegowy – z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Ponadto wykonano przebudowę dróg powiatowych: granica Powiatu – Mzurów – Niegowa oraz Mzurów – Dąbrowno – granica Powiatu, które zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa.

Działania te podjęto w ostatnim kwartale 2011 roku. Dzięki nim sieć komunikacyjna na terenie Gminy Niegowa uległa istotnej poprawie. Wszystko to są wymierne efekty współpracy Starostwa Myszkowskiego z Gminą Niegowa.

Spotkanie noworoczne nie mogłoby się obejść bez występów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowały „Niegowskie Iskierki”, zespół „Carmen” oraz Orkiestra Dęta z Bliżyc. Występy na długo przykuły uwagę publiczności swoją różnorodnością i pomysłowością.


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta odbiera podziękowanie za współpracę z Gminą z rąk Wójta Krzysztofa Motyla i Przewodniczącej Rady Gminy Zofii Kaszni


Wyróżnienie za współpracę z niegowską Gminą powędrowało również do rąk Marszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego

24

STY

2012

38938

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Niegowa_nowo1_915812041.JPG

Zdjęcie: Niegowa_nowo1_915812041.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.