Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konkursy i koncerty w Liceum Ogólnokształcącym

W myszkowskim Liceum Ogólnokształcącym zakończyły się dwa duże i ciekawe przedsięwzięcia. Mowa o plastyczno-literackim konkursie dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz o Festiwalu Pieśni Radzieckiej.


Pierwsza edycja plastyczno – literackiego konkursu dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przebiegała pod hasłem „Mamy Noble”, w którym istotą były biografie i działalność polskich laureatów Nagrody Nobla w różnych dziedzinach.
Aby wziąć udział w konkursie, należało przeanalizować i poddać twórczemu opracowaniu biografię i/lub działalność wybranego Polskiego noblisty. Napłynęło wiele prac, których poziom był bardzo zróżnicowany. Pod uwagę wzięto tylko te, które prezentowały poważne i artystycznie dojrzałe próby ujęcia dokonań noblistów. Liczyła się zarówno samodzielność, jak i dostosowanie stylu do tematyki pracy. Jury w kategorii plastycznej przy wyborze wyróżnionych prac kierowało się zrozumieniem, ciekawym i oryginalnym ujęciem tematu oraz samodzielnością wykonania.

Nagrodzeni w części plastycznej i literackiej konkursu:
I miejsce Agnieszka Dubniewicz, II miejsce Klaudia Rogus , III miejsce Żaneta Maligłówka wszystkie autorki z Gimnazjum Nr3 w Myszkowie
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Dawid Stodółkiewicz z ZS im. T. Kościuszki w Żarkach, Sylwia Madej, Daria Polak, Martyna Cichoń z G. Nr3 w Myszkowie oraz Rafał Pęczek z Zespołu Szkół w Lgocie Górnej
W części literackiej konkursu w grupie gimnazjalnej I miejsce zajęła Dagmara Fajt z Gimnazjum nr 1II Miejsce Kamila Kurowska –z Gimnazjum nr 2. Natomiast w grupie ponadgimnazjalnej I miejsce zajęli: Michał Pierzchała – LO w Myszkowie i Karolina Seweryn – LO w ZS im. T. Kościuszki w Żarkach, II miejsce Alicja Machura – LO w Myszkowie, III miejsce Monika Kleszcz – LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu oraz Karolina Trynda – LO w Myszkowie

W jury zasiadały nauczycielki języka polskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. H. Sucharskiego Izabela Skabek i Marta Wręga (część literacka) oraz przedstawicielki MDK w Myszkowie: Aleksandra Pindych – dyrektorka MDK, Barbara Pińczyńska – instruktorka plastyki w Klubie Plastyków Nieprofesjonalnych oraz Marzena Lech – instruktor plastyki w Klubie Młodych Plastyków „Pędzelek”.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród a także otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych odbyło się 14 lutego. Tego dnia w MDK miał miejsce koncert zespołów działających z domu kultury a związanych z LO w Myszkowie.

Pieśni sprzed lat
Kolejną interesującą imprezą był koncert dla rodziców pt. "Festiwal Piosenki Radzieckiej". Koncerty dla rodziców zapisały się już w tradycji szkoły i odbywają się corocznie pod hasłem "Piosenka przypomni Ci...". Publiczność usłyszała wiele rosyjskich hitów, tych z przed lat, ale i tych całkiem nowych. Rodzice mieli okazję przypomnieć sobie kilka dobrze im znanych piosenek, które kiedyś śpiewała cała Polska . Młodzież natomiast miała możliwość zapoznania się z utworami między innymi Włodzimierza Wysockiego czy Bułata Okudżawy, takimi jak: "Konie narowiste", "Balonik". Zabrzmiały również piosenki bardziej współczesne oraz bliższe uczniom szkoły: "Nas nie dogoniat", "Kanikuły", " Biełyje rozy". Wszystkie utwory zostały nagrodzone gromkimi brawami zarówno ze strony rodziców jak i młodzieży .
Koncert wraz z uczniami przygotowali: Anna Miśkiewicz, Iwona Wrona, Tomasz Janas

28

LUT

2012

15874

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

festiwal_574682554.JPG

Zdjęcie: festiwal_574682554.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.