Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej z Powiatu Myszkowskiego. I tym razem rywalizacja była zacięta, uczestnicy bowiem znakomicie się przygotowali. Starostwo Powiatowe w Myszkowie wsparło imprezę i ufundowało nagrody.

Eliminacje powiatowe były jednym z etapów Turnieju. Ich zwycięzcy będą reprezentować Powiat Myszkowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 14 kwietnia w Siewierzu.
Rywalizacja odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

Uczniowie biorący udział w Turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z szeroko rozumianego zakresu pożarnictwa. Postawą oceny wiadomości teoretycznych był test pożarniczy, w którym dominowały pytania dotyczące znajomości sprzętu i wyposażenia, bezpieczeństwa pożarowego, elementy fizyki i chemii. Okazało się, że młodzież świetnie radzi sobie z odpowiedziami.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie. W pierwszej z nich – kategorii szkół podstawowych – najlepszymi okazali się: Kamil Skowron (SP Ludwinów), Dominik Marszałek (SP Żarki), Katarzyna Cesarz (SP nr 6 Myszków). W drugiej kategorii – szkół gimnazjalnych – zwycięzcami okazali się Magdalena Morel (Gim. Sokolniki), Aneta Sikora (Gim. Niegowa), Anna Wójcik (Gim. Sokolniki). W ostatniej z kategorii – szkół ponadgimnazjalnych – triumfowali Patryk Kos (LO Myszków), Grzegorze Rychlik (LO Myszków), Katarzyna Jagusiak (LO Koziegłowy).

W skład komisji konkursowej weszli: Sergiusz Wiśniewski (przewodniczący) oraz członkowie: Dorota Ćwiląg, Piotr Szulc, Marek Szczepaniak, Michał Słota.

Nagrody w postaci odbiorników radiowych, pamięci flash i drobnych akcesoriów wręczali Komendant PSP w Myszkowie Dariusz Caban oraz Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP RP Zdzisław Ucieklak.

Turniej od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, które z roku na rok zatacza szersze kręgi. Dowodem tego fakt, że po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły szkoły z Gminy Poraj – SP Choroń oraz SP Żarki Letnisko.
Ponadto w Turnieju wzięły udział drużyny z Gminy Żarki – SP Żarki, Gim. z Żarek oraz Zespół Szkół im. T. Kościuszki; z Gminy Niegowa – SP Sokolniki, SP Niegowa i SP Ludwinów, Gim. Sokolniki i Gim. Niegowa; z Gminy Koziegłowy – SP Lgota Górna, SP Koziegłowy, SP Mysłów, Gim. Lgota Górna, Gim. Koziegłowy oraz LO Koziegłowy; z Gminy Myszków – SP nr 6, Gim. nr 1 i Gim. nr 5 oraz LO Myszków.Komendant PSP Dariusz Caban i Wiceprezes OSP RP Zdzisław Ucieklak wręczali nagrody najlepszym uczestnikom


Młodzież podczas Turnieju; być może niektórzy z uczestników zasilą w przyszłości szeregi myszkowskich strażaków

02

KWI

2012

64930

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

turniej_pozarniczy2_37752244.JPG

Zdjęcie: turniej_pozarniczy2_37752244.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.