Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wymianie polsko-angielskiej. Podsumowanie tegorocznego wyjazdu świadczy o tym, że myszkowska młodzież w pełni korzysta z możliwości zdobywania doświadczeń, które bez wątpienia zaprocentują w przyszłości.

Czternaścioro uczniów z LO wyjechło do szkoły w zaprzyjaźnionym z Powiatem Myszkowskim okręgu Broxtowe. Ich opiekunkami były Halina Słodek-Karkowska i Agnieszka Kocela – nauczycielki języka angielskiego.
Pięciodniowa wizyta obfitowała w szereg niezwykłych atrakcji turystycznych. W programie było m.in. zwiedzanie słynnych miejsc w Londynie – Big Ben, Buckingham Palace – rezydencję monarchów brytyjskich, The Palace of Westminster – parlament, jak i wielki diabelski młyn nad Tamizą – London Eye.

- Razem z uczniami klasy artystycznej byliśmy widzami spektaklu pt. „Wicked”, który został nagrodzony za najlepszy spektakl tego roku na West End'zie. Ale to nie koniec atrakcji, jakie zorganizowała nam dyrekcja i nauczyciele szkoły w Boxtowe. Zwiedziliśmy także zamek w Nottingham, ale chyba każdy z nas najlepiej wspomina wycieczkę do parku rozrywki „Alton Tower”, która dostarczyła nam niesamowitych wrażeń i był to zarazem test odwagi dla wielu z nas. Właśnie tam znów poczuliśmy się jak dzieci, wsiadając na kolejne Rollercoastery, zapominając choć na moment o problemach wkraczania w dorosłe życie. Wymiana angielska była to jedna z nielicznych okazji, dzięki której mogliśmy zachwycić się kulturą Anglii, prawdziwymi potrawami - tradycyjnym niedzielnym obiadem, i choć każdy z nas tęsknił za polskim chlebem wróciliśmy z pozytywną oceną kuchni naszych przyjaciół- mówi Oriana Brzózka, tegoroczna maturzystka.

Współpraca między szkołami z Myszkowa i Broxtowe rozwija się więc znakomicie, coraz więcej abiturientów LO może pochwalić się licznymi kontaktami, które w niejednym przypadku przerodziły się w przyjaźń. Największą zaletą podobnych wyjazdów jest możliwość sprawdzenia się w angielskim. Jak się okazuje, uczniowie z LO rodzą sobie świetnie.
Wymiana odbyła się po raz trzeci.


Uczniowie z myszkowskiego LO wraz ze swoimi przyjaciółmi z Anglii; tu: pod pomnikiem Robin Hooda w Nottingham

22

MAJ

2012

8987

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

anglia_877097215.JPG

Zdjęcie: anglia_877097215.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.