Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kościele Parafialnym w Będuszu odbył się koncert galowy II Przeglądu Pieśni i Poezji Religijnej zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie i Parafię św. Anny w Myszkowie-Będuszu. Honorowy Patronat nad przeglądem przyjął Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie, które ufundowało większość nagród.

Przegląd, którego finał miał miejsce 13 maja, cieszy się coraz większą popularnością. Z roku na rok wzrasta poziom wykonawców i różnorodność w wyborze pieśni i poezji religijnych.

W przeglądzie wzięło udział ok. 120 uczniów ze szkół powiatu myszkowskiego, Żelisławic i Częstochowy, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jury oceniało występy w kategorii poezja, soliści szkoły podstawowe i gimnazjalne, zespół i chór. Przegląd to pomysł Jerzego Brysia, dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie. Gospodarzem koncertu galowego był proboszcz Parafii św. Anny w Będuszu ks. Adam Mikoś.

Na koncercie galowym obecna była poseł Jadwiga Wiśniewski. Nagrody wręczyli laureatom: Wicestarosta Jan Kieras, Dyrektor Jerzy Bryś oraz Agnieszka Skorek, Zastępca Dyr. ZS nr 2 w Myszkowie.

Wyniki:

Kategoria pieśni:

Zespoły: 1. Zespół wokalny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Koziegłowach, 2. Zespół z Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie, wyróżnienie - Dominika Mesjasz, Agnieszka Kapral, Monika Gałązka (ZS im. T. Kościuszki w Żarkach).

Chóry: 1. Chór gimnazjalny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Koziegłowach, 2. Schola z Parafii św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, 3. Chór dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie.

Soliści:
Gimnazjum: 1. Klaudia Walentek (Gimnazjum w Koziegłowach), 2. Aleksandra Kuwak (ZSP nr 1 w Myszkowie), 3. Natalia Struzik (ZSP nr 2 w Myszkowie), wyróżnienie - Magdalena Olszewska (Gimnazjum w Żarkach Letnisku);
Szkoła Podstawowa: 1. Klaudia Jagoda (SP w Gniazdowie), 2. Anna Mordalska (ZS w Lgocie Górnej).

Kategoria poezja:

1. Karolina Grabińska (ZSP nr 5 w Myszkowie), Patrycja Kulak (Gimnazjum w Koziegłowach), 2. Maksymilian Bazylak (ZSP nr 2 w Myszkowie), 3. Wiktoria Szlachta (SP nr 1 w Myszkowie), wyróżnienia - Manuela Sikora (LO w Myszkowie), Carmen Ceballas (SP nr 1 w Myszkowie).


Nagrody wręczali Wicestarosta Jan Kieras, Dyrektor ZS nr 2 Jerzy Bryś oraz Pani Agnieszka Skorek


Zdjęcie laureatów z uczestnikami oraz gośćmi: m.in. Poseł Jadwigą Wiśniewską, Wicestarostą Janem Kierasem, Dyrektorami Szkoły; źródło zdjęcia: www.myszkow.naszemiasto.pl

14

MAJ

2012

33378

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Piesn1_356342428.jpg

Zdjęcie: Piesn1_356342428.jpg

Ukryj moduł.