Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dofinansowanie dla Powiatu Myszkowskiego

Powiat Myszkowski otrzymał promesę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Odbudowa drogi powiatowej Nr 1015 odcinek Mzurów-Dąbrowno” w wysokości 1.054.347 zł. Jest to kolejna inwestycja na drogach, którą przeprowadzi Powiat z wysokim udziałem środków pochodzących z budżetu państwa.

Dofinansowanie wynika z oszczędności poczynionych podczas prac drogowych. Powiatowy Zarząd Dróg w roku bieżącym realizował inwestycje na drogach powiatowych w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Podczas prac powstały oszczędności.
W związku z tym Starosta Myszkowski Wojciech Picheta zwrócił się do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o wykorzystanie zaoszczędzonych środków na odbudowę drogi z Mzurowa do Dąbrowna. Z własnych środków Powiat Myszkowski przeznaczy 14.544 zł na wydatki związane z nadzorem inwestorskim.

Droga będzie gotowa jeszcze przed końcem tego roku. W ramach prac przewiduje się położenie warstwy ścieralnej i wiążącej asfaltu, wymianę podbudowy w miejscach szczególnie zniszczonych, pobocza oraz odtworzenie rowów.

Przypomnijmy, że od listopada ubiegłego roku Powiat Myszkowski uzyskał wielomilionowe dotacje w ramach podziału środków na usuwanie klęsk żywiołowych, z które zostały przeznaczone na następujące inwestycje:
- przebudowa drogi powiatowej nr 1016S, od granicy Powiatu, przez Mzurów do Niegowy – z Funduszu Solidarności UE – 479.683 zł;
- przebudowa drogi powiatowej nr 1015S od Mzurowa przed Dąbrowno do granicy Powiatu – z Funduszu Solidarności UE – 270.646 zł.
- Odbudowa drogi powiatowej nr 1711S, odcinek od DW 789 przez Bliżyce – z Funduszu Solidarności w kwocie 1.140.121 zł.
- Odbudowa drogi powiatowej nr 1713S na odcinku od DW 789 do Mirowa – z Funduszu Solidarności w kwocie 999.010 zł.
- odbudowa drogi powiatowej nr 1712S Niegowa-Ogorzelnik – dofinansowanie 3 mln zł z budżetu państwa
- odbudowa drogi powiatowej Nr 3809S na odcinku Wysoka Lelowska-Żarki dofinansowanie 2 mln zł z budżetu państwa.
- odbudowa dróg powiatowych Nr 2310S odc. Siedlec Duży, etap I (1.755.500 zł) oraz Nr 3803S odc. Osiek-Koclin-Pińczyce, etap II (2.250.00 zł) - z budżetu państwa.

08

PAŹ

2012

80027

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.