Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie, dla którego organem nadzoru jest Starostwo Powiatowe, osiągnęli znakomite wyniki w ogólnopolskim konkursie literacko-historycznym „Polskie więźniarki w Ravensbrück” pod patronatem dr Wandy Półtawskiej, więźniarki obozu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół w Pińczycach.

W konkursie wzięło udział ponad trzydziestu uczniów z całej Polski. Jednym z laureatów został uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie – Szymon Til, który otrzymał nagrodę – wyjazd do obozu kobiecego Ravensbrück w dniach 22-25.09.2012r.

Wśród wyróżnionych również znaleźli się uczniowie liceum myszkowskiego: Alicja Machura, Paulina Jeziorska, Elżbieta Karkowska oraz Adrian Wolski. Opiekunem była Elżbieta Maciąg – Pichta, nauczycielka języka polskiego.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 21.09.2012r. w Auli Błogosławionego Jakuba Strzemię w Krakowie. Na uroczystości obecna była dr Wanda Półtawska. Podzieliła się z zebranymi wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Przypomniała dokonania pokolenia “Gigantów Ducha”, którego sama jest reprezentantką. Swą wypowiedź skierowała w stronę młodzieży prosząc, aby kierowali się w życiu wartościami, by nie zapominali o autorytetach.

08

PAŹ

2012

46947

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.