Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W związku ze 150 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, Starostwo Powiatowe w Myszkowie postanowiło zorganizować konkurs poświęcony temu ważnemu w polskiej historii wydarzeniu przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Powiecie Myszkowskim.

Rok 2013 został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Rokiem Powstania Styczniowego. Jest to niezmiernie ważna inicjatywa. Historia Polski obfituje w szereg wspaniałych, jak i dramatycznych wydarzeń, którym należna jest pamięć wszystkich Polaków.

Powstanie Styczniowe, mimo iż zakończone militarną porażką, miało ogromny wpływ na budzenie się świadomości narodowej całego społeczeństwa. Tradycja powstańcza stała się ważną sferą o charakterze sentymentalno-moralnym, do której sięgali ludzie zaangażowani w ruch niepodległościowy. Ostatecznie w 1918 roku Polska znów znalazła się na mapie świata. Powstanie poprawiło sytuację chłopstwa, umożliwiło wykształcenie ludzi młodego pokolenia jako spadkobierców powstańczego zrywu, którzy po I wojnie światowej tworzyli państwo polskie.

Konkurs ma charakter literacko-plastyczny, a jego głównym celem jest rozbudzenie pamięci o wydarzeniach z okresu Powstania na terenie dzisiejszego Powiatu Myszkowskiego, gdzie toczyły się walki, a miejscowa ludność gotowa była wspomagać Powstańców

06

MAR

2013

35384

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.