Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od czasu otwarcia nowego pawilonu Szpital Powiatowy w Myszkowie poszerza ofertę usług. Dzięki staraniom Zarządu i Rady Powiatu oraz Dyrekcji Szpitala, w myszkowskiej placówce powstanie oddział kardiologii interwencyjnej. W niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzona chirurgia oka. Myszkowska placówka jest obecnie najlepszą wizytówką Powiatu, której oddziaływanie promieniuje daleko poza jego granice.

Przez wiele lat, zanim utworzono Powiat Myszkowski, stosunek mieszkańców do Szpitala był ambiwalentny. Korzystano z jego usług, kiedy zaszła potrzeba, ale też nie szczędzono słów krytyki pod jego adresem. Ludzie narzekali. A to że Szpital źle zaopatrzony, a to że warunki niedobre, że posiłki niesmaczne, że zapachy nie takie; że no niby jest ten Szpital, ale my to byśmy chcieli jakiś inny, lepszy, żeby w nim i sprzęt był dobry i personel miły, i żeby w ogóle było jak na Zachodzie.
Upłynęło parę lat, powstał Powiat Myszkowski, a w jakiś czas później pojawiła się idea rozbudowy Szpitala. No bo skoro pacjenci mówią, że ten myszkowski Szpital to jednak nie taki jak w Leśnej Górze, czy choćby ten z legendarnego czeskiego serialu, to trzeba coś z tym zrobić. Tym bardziej, że pojawiła się niepowtarzalna okazja sięgnięcia po środki unijne.
Decyzja zapadła, podjęto prace. Dziś - kilka lat później - można już oglądać efekty. Nowy pawilon to jest właśnie to, za czym tęsknili mieszkańcy Powiatu: oddziały na najwyższym możliwym poziomie, ze wszelkimi udogodnieniami i zaawansowanym sprzętem. Wszystko jak na mitycznym Zachodzie. Do tego przystosowanie starej części jednostki do współczesnych wymogów.
O to przecież chodziło.
Tego chcieli mieszkańcy.
W czasie, kiedy polskie szpitale ledwie przędą, myszkowska placówka przeszła niezwykłą przemianę. Z przeciętnego prowincjonalnego szpitala stała się prawdziwą perełką regionu.
Rozbudowa stała się wydarzeniem bez precedensu w całym województwie, a standard usług medycznych podniósł się do poziomu, o jakim w latach 90-tych w Myszkowie można było tylko pomarzyć.

Okazało się jednak, że nawet tak znacząca poprawa świadczeń na terenie Powiatu nie wszystkich satysfakcjonuje. Są środowiska, dla których to jest niewystarczające, dla których funkcjonowanie Szpitala jest zawsze podszyte jakimś bliżej nieokreślonym podejrzeniem: że coś jest jednak nie tak, jak trzeba, że gdzieś tam-coś tam jest źle; że finanse niedobre, leczenie nie takie, że w ogóle to my byśmy chcieli szpital taki - no naprawdę… jak z serialu.
Trzeba pamiętać jednak, że serialowe szpitale nie istnieją, są to po prostu wymyślone placówki, w których grają aktorzy, odgrywający napisane wcześniej kwestie.
Charakterystyczne jest więc, że złe słowa o Szpitalu pochodzą od osób często nie będących specjalistami, niewiele wiedzących o codziennej pracy personelu medycznego w takiej jednostce, a wiedzę o pracy lekarzy i pielęgniarek czerpiących najwyraźniej z telewizji. Być może bierze się to z potrzeby krytykanctwa dla samego krytykanctwa, tylko rodzi się pytanie: po co? W Powiecie Myszkowskim stworzono coś, czego inne powiaty mogą tylko pozazdrościć, a dokonano tego z myślą o pacjentach.

Tymczasem od czerwca 2012 roku Szpital funkcjonuje wraz z nowym pawilonem, i to funkcjonuje bardzo dobrze.
Początek roku 2013 napawa optymizmem. W Szpitalu powstanie oddział kardiologii interwencyjnej. Będzie można w nim leczyć m.in. zawały serca, ostre zespoły wieńcowe itp. Usługi te będzie prowadzić zewnętrzny kontrahent, który zainwestuje w działalność niekonkurencyjną dla działań Szpitala i całego SPZOZ-u. Dzięki działaniom Zarządu i Rady Powiatu oraz Dyrekcji Szpitala podjętym w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne po raz pierwszy na terenie Powiatu Myszkowskiego zostanie stworzony profesjonalny oddział tego typu. Sporo zyskuje SPZOZ, który na potrzeby oddziału kardiologii wydzierżawił pomieszczenia po byłym bloku operacyjnym. Pojawia się także okazja do konsultacji medycznych na najwyższym poziomie.
Ponadto w niedalekiej przyszłości zostaną w Szpitalu udostępnione usługi z zakresu okulistyki, będzie można skorzystać z chirurgii oka (wyleczyć np. zaćmę itp.).

Kadra Szpitala rośnie, w placówce pracują wyspecjalizowani fachowcy, korzystający z nowoczesnego sprzętu medycznego. Kadra lekarska, jak i personel pielęgniarski tworzą w Szpitalu w pełni profesjonalny zespół, potrafiący reagować w najtrudniejszych sytuacjach. O jakości jego pracy świadczy natychmiastowa pomoc, jakiej Szpital udzielił poszkodowanym w katastrofie kolejowej w Szczekocinach. A przecież Szpital w każdej chwili jest przygotowany do udzielenia pomocy każdej osobie, która tego potrzebuje.

Szpital w Myszkowie może poszczycić się rosnącą liczbą urodzeń. Warunki, w jakich można tu rodzić są po prostu znakomite. Znajduje się tu blok porodowo-operacyjny z oddziałem dla noworodków i porodówką wyposażoną w specjalną wannę do porodów w wodzie oraz salę do cięć cesarskich. Nic więc dziwnego, że liczba kobiet, które wybierają na poród myszkowską placówkę jest coraz większa.

Wzrost liczby porodów świadczy o jakości Szpitala jako całości. To przecież nie tylko na „porodówce” występują takie warunki. Popularność, jaką cieszy się ten oddział, jest tylko swoistym probierzem, dającym wyobrażenie o całym Szpitalu.

Wszystko to świadczy o tym, że Szpital nadal się rozwija, a rozwój ten zmierza w kierunku rozszerzenia oferty usług. Dlatego właśnie cały SPZOZ funkcjonuje bardzo dobrze i zapewnia wszystkim mieszkańcom Powiatu Myszkowskiego świadczenia medyczne na najwyższym poziomie.

07

MAR

2013

1005

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.