Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Profesjonalna edukacja i remonty w szkołach

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Powiatu Myszkowskiego do projektu „Profesjonalna Edukacja – Inwestycją w Naszą Przyszłość”, którego celem jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego.

Projekt będzie realizowany w ramach priorytetu IX Europejskiego Funduszu Społecznego - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach - w Zespole Szkół w Żarkach.

- Chciałbym podziękować pani Dyrektor Marioli Piątek z Zespołu Szkół w Żarkach za to, że podjęła się tego trudu i napisała projekt, będąc jego inicjatorką. Projekt z pewnością przyda się szkolnictwu w Powiecie Myszkowskim- powiedział Starosta Wojciech Picheta na sesji Rady Powiatu, krótko charakteryzując projekt.
Jego wartość opiewa na 1,3 mln zł.

Projekt będzie realizowany między 1 sierpnia 2013, a 30 września 2015 r. Jego zasadniczym celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wizerunku i atrakcyjności kształcenia praktycznego w Zespole Szkół w Żarkach.

Cel ten ma zostać osiągnięty m.in. poprzez doposażenie pracowni, zakup materiałów i pomocy dydaktycznych, poszerzenie oferty edukacyjnej poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla 230 uczniów.

Ponadto w wyniku realizacji projektu, nastąpi poprawa poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych 120 uczniów oraz wdrożone zostaną podstawy przedsiębiorczości zaradnych życiowo wśród 185 uczniów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że radni przychylili się również do decyzji Zarządu, aby przekazaniu środków na remonty w szkołach. Zarząd Powiatu, uwzględniając wnioski dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Myszkowskim, postanowił przeznaczyć 200 tys. zł. z wolnych środków na prace remontowe w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie, Zespole Szkół nr 1 i nr 2 w Myszkowie oraz w Zespole Szkół w Żarkach.

31

MAJ

2013

93362

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.