Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Radni podjęli na ostatniej sesji Rady Powiatu decyzję o przeprowadzeniu remontu budynku przy ul. Pułaskiego, w którym dawniej mieścił się Powiatowy Urząd Pracy.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu kilkakrotnie ogłaszał przetargi na sprzedaż tej nieruchomości, jednakże żaden z nich nie doszedł do skutku.

Zarząd postanowił więc, że budynek ten zostanie zmodernizowany, dlatego z uzyskanych dochodów majątkowych zostało wprowadzone do budżetu przedmiotowe zadanie. Okres jego realizacji przewidziano na 2 lata. Wartość wydatków planowanych na ten rok to 220 tys. zł.

- Kiedy było spotkanie poświęcone temu tematowi, mówiłem, że Zarząd podjął taką decyzję, która w naszej ocenie jest na dzisiaj najrozsądniejsza. Sprawdzaliśmy różne warianty. Ten budynek jest jednym z nielicznych, który pamięta odległą historię. Na Zarządzie zdecydowaliśmy zarekomendować państwu, aby zostawić ten budynek w zasobach Starostwa Powiatowego. Dzisiaj kondycja finansowa naszej jednostki jest dobra. Przypomnę tylko, że wprowadziliśmy 10-procentową oszczędność w wydatkach bieżących przy konstruowaniu budżetu, wydzierżawiliśmy Pola Będuskie za zdecydowanie wyższą kwotę, aniżeli to było wcześniej, poza tym dysponujemy nadwyżką budżetową, stąd dziś są środki na to, aby budynek ten wyremontować- mówił na sesji Starosta Wojciech Picheta.

Warto zaznaczyć, że w 2010 roku przeprowadzono ekspertyzę szacunkową, która szczegółowo określa zakres prac i ich charakter. Wyniki obliczeń pokazały, że koszt remontu całego budynku to ok. 613 tys. zł, natomiast koszt remontu parteru to 240 tys. zł. Dokumentacja to ok. 70 tys. zł.

Jak zaznaczył Starosta, Zarząd postanowił przeznaczyć na ten cel milion złotych, gdyż mogą wystąpić nieprzewidziane rzeczy.

31

MAJ

2013

5958

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.