Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

31 maja – Światowy Dzień bez Tytoniu

W tym roku ŚDBT odnosi się do zakazu reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe. Ponadto trwa już akcja prowadzona przez Państwową Inspekcję Sanitarną „Nie pal i nie pozwól, aby ktoś inny palił przy Tobie i Twoich bliskich.” Akcja potrwa do połowy czerwca.

Światowy Dzień bez Tytoniu został ustanowiony w Madrycie w 1988 roku. Każdego roku odnosi się do innego aspektu, np. „młodość bez papierosa” (2008 r.), „tytoniowe ostrzeżenia zdrowotne” (2009 r.), „płeć a tytoń” (2010 r.).

W tym roku przedmiotem jest sfera reklamy i promocji. Celem kampanii jest kompleksowy zakaz reklamy tytoniu, jego promocji i sponsorowania.

Badania potwierdzają zależność między reklamą wyrobów tytoniowych, a ich sprzedażą i co - za tym idzie – częstotliwością palenia tytoniu. Podając za International Tobacco Cotntrol.

W 2005 roku weszła w życie ramowa konwencja WHO o ograniczaniu użycia tytoniu została ratyfikowana przez 162 państwa, w tym 26 państw członkowskich UE.

Zapraszamy na stronę internetową Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce: http://www.who.un.org.pl/

27

MAJ

2013

50847

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.