Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo Powiatowe wsparło niezwykłą imprezę – Rajd i Pokaz Elegancji zabytkowych pojazdów, który odbył na się na Pohulance i na Podlasiu w Myszkowie. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak znaleźli się w gronie jury.

Całość podzielona została na dwie części. W pierwszej – stare samochody wystartowały w specjalnym rajdzie. Tor utworzyła ul. Partyzantów i parkingi naprzeciw dawnego biurowca fabryki naczyń. Dwugodzinne nocne ściganie przysporzyło wielu sportowych emocji, mimo iż prędkości osiągane przez stare auta nie były oszałamiające.

Następnego dnia, w sobotę, właściciele zaprezentowali swoje pojazdy na Pokazie Elegancji, który odbył się na Podlasiu.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, który zasiadł w jury, był zdania, że bardzo trudno będzie wybrać najpiękniejsze pojazdy. Tak tez było w istocie, gdyż każde auto było wyjątkowe i miało swoją interesującą historię, którą w kilku zdaniach przedstawiali właściciele.

Warto zaznaczyć, że najstarszy samochód pochodził z 1917 roku. Kilka pojazdów zostało wyprodukowanych w latach 20-tych i 30-tych, większość zaś powstała w okresie między 1950-1970 r. Auta przyjechały z całej Polski, bardzo pięknie prezentowały się samochody z Automobil Klub Częstochowa, który był pomysłodawcą Rajdu i prowadził go już po raz dwudziesty ósmy.

Piękno stary samochodów jest bardzo szczególne, a ludzie zajmujący się pielęgnowaniem tradycji motoryzacji cechują się niezwykłą pasją. Mogliby o swoich pojazdach długo opowiadać.

Impreza okazała się dla mieszkańców Myszkowa i całego Powiatu niezwykle ciekawym doświadczeniem. Nieczęsto bowiem można zobaczyć na ulicach samochody mające ponad 50 lat.
Baza Rajdu znajdowała się w hotelu Orle Gniazdo.


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta był jurorem oceniającym stare samochody w kilku kategoriach; tu: Starosta ogląda samochody


Kolorowo i różnorodnie - tak prezentowały się zabytki


To prawdziwe "starocie"

26

SIE

2013

967

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

samoch1_123036239.JPG

Zdjęcie: samoch1_123036239.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.