Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Drogi powiatowe w Powiecie Myszkowskim są w dobrym stanie, na bieżąco prowadzone są remonty i naprawy. Szczególna sytuacja dróg po intensywnych opadach i podtopieniach z ostatnich miesięcy wymaga szczególnej troski. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta udał się w teren na oględziny stanu dróg.

Starosta Wojciech Picheta, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian przeprowadzili inspekcję dróg w gminie Koziegłowy i Niegowa, które najbardziej ucierpiały z powodu podtopień.

Na miejscu spotkali się z mieszkańcami m.in. Cynkowa, Bliżyc, Mzurowa, którzy przekazali ważne spostrzeżenia dotyczące dróg, jak również systemu odwadniającego w tych miejscowościach. Ulewy sprzed miesiąca pokazały, jak ważna to sprawa. Niejednokrotnie masy wody niszczą drogi, posesje prywatne, mosty, jak również pola uprawne. Bardzo istotne jest istnienie systemu rowów melioracyjnych i odwadniających w powiązaniu z ukształtowaniem terenu. W Gminie Niegowa ma to szczególne znaczenie ze względu na duże pofałdowanie całego obszaru gminy.

Trwa obecnie procedura przetargowa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w gminie Koziegłowy. Lada chwila powinny pojawić się środki na ten sam cel w gminie Niegowa w związku z powodzią lipcową.
Ponadto są rozpisane przetargi na inwestycję dotyczącą ul. 1 Maja w Myszkowie.

Aktualnie Powiatowy Zarząd Dróg realizuje inwestycje drogowe na ul. Bory w Myszkowie oraz na drogach Siedlec Duży-Rosochacz i Osiek-Mysłów-Koziegłówki.


Starosta Wojciech Picheta i Dyrektor PZD Józef Pabian badają stan rowów odwadniających przy drodze powiatowej w Cynkowie


Zerwany w wyniku powodzi most na drodze Lgota Mokrzesz-Nowa Kuźnica został odpowiednio zabezpieczony


Starosta Wojciech Picheta, Dyrektor PZD Józef Pabian i radna Jadwiga Skalec dokonują oględzin systemu odwadniającego na drodze powiatowej w Mzurowie


Przewodniczący Rady Marian Szczerbak, Starosta i Dyrektor PZD w towarzystwie mieszkańca Bliżyc badają infrastrukturę odwadniającą

07

SIE

2013

48929

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ogled1_771561013.JPG

Zdjęcie: ogled1_771561013.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.