Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koła łowieckie z Powiatu Myszkowskiego zorganizowały wspólną uroczystość myśliwską z okazji Hubertusa – święta myśliwych, leśników i jeźdźców.

Święto rozpoczęła okolicznościowa msza w kościele w Koziegłówkach, po której myśliwi wyruszyli na łowy. Początek sezonu łowieckiego w Powiecie Myszkowskim był ze wszech miar niezwykły, gdyż koła łowieckie urządziły wspólne polowanie z uwzględnieniem charakterystycznych ceremonii łowieckich.
W polowaniu uczestniczyły koła: Szarak, Jeleń, Orle Gniazdo, Wataha, Dublet.

Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki łowieckie. Zakończeniem Hubertusa była – jak każe obyczaj – biesiada łowiecka, którą przygotowano w remizie w Koziegłówkach.

W uroczystości wzięli udział m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak.

Warto zaznaczyć, że członkowie wszystkich kół dbają o racjonalną gospodarkę łowiecką, zajmują się ochroną łowisk i pól, pomagają zwierzętom w przeżyciu ciężkich zim, regularnie zaopatrują paśniki i podsypy, dbając o to, aby nie zabrakło różnego rodzaju karmy. Prowadzą też planową hodowlę na obszarze całych łowisk, dzięki czemu zachowana jest czysta symbioza między przenikającymi się światami zwierząt i ludzi.

Działalność kół łowieckich to ścisłe przestrzeganie zwyczajów i etyki łowieckiej oraz nieustępliwe zwalczanie kłusownictwa. Niejednokrotnie myśliwi trafiają na podstępnie zakładane wnyki, które systematycznie usuwają, chroniąc zwierzęta przed niepotrzebnym cierpieniem.

Działalność kół łowieckich w powiecie myszkowskim została podkreślona podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych.


Członkowie kół łowieckich z Powiatu Myszkowskiego przed kościołem w Koziegłówkach na zdjęciu ze Starostą Myszkowskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Marianem Szczerbakiem i Burmistrzem Koziegłów Jackiem Ślęczką


Koła łowieckie zaprezentowały swoje sztandary

29

PAŹ

2013

6527

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

lowo1_605378143.JPG

Zdjęcie: lowo1_605378143.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.