Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Porozumienie samorządów Powiatu Myszkowskiego

Na spotkaniu, które odbyło w Starostwie Powiatowym w Myszkowie, dotyczącym alokacji środków finansowych w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na lata 2014-2020 w Subregionie Północnym, uzgodniono zakres implementacji odpowiednich instrumentów w Powiecie Myszkowskim zgodnie z podziałem administracyjnym, który wyodrębnia sześć jednostek samorządu terytorialnego.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Trepka, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Niegowy Krzysztof Motyl.
Owocem spotkania jest wypracowanie uzgodnień w zakresie propozycji projektów poszczególnych jednostek samorządowych według wspólnie przyjętych kryteriów. Oznacza to, że Gminy Powiatu oraz Starostwo osiągnęły konieczny kompromis, dzięki czemu rola i pozycja Powiatu Myszkowskiego w odniesieniu do podziału środków w całym Subregionie Północnym pozostaje stabilna.

Osiągnięcie porozumienia na szczeblu powiatowym było szczególnie istotne, ponieważ stanowi ono dowód na to, że siła Powiatu Myszkowskiego tkwi w jego spójności i zgodnym oddziaływaniu wszystkich jednostek samorządowych, czego efektem jest obraz dobrze funkcjonującego organizmu. Daleko idące zrozumienie i współpraca między Gminami oraz Starostwem stanowi ważny element na drodze rozwoju, jak również jest wskaźnikiem atrakcyjności i gwarantem stabilności.

Dzięki racjonalnej i pełnej odpowiedzialności postawie przedstawicieli samorządu, Powiat Myszkowski ma ogromne szanse na pozyskanie dużych środków w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, jak również może stanowić wzór dla innych jednostek administracyjnych Subregionu Północnego.

28

PAŹ

2013

12868

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.