Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z ZS nr 1 na stażu w Londynie

„Hotelarstwo bez granic” to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. W związku z projektem uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie odbyli 2-tygodniowy staż w Londynie.

Pierwszym etapem prac nad projektem było wykonanie pełnej dokumentacji wniosku i złożenie go do Narodowej Agencji Programu Leonardo da Vinci. Po pozytywnej ocenie i zatwierdzeniu projektu do realizacji, rozpoczął się nabór uczestników spośród uczniów technikum w zawodach - technik hotelarstwa i technik organizacji usług gastronomicznych (również technik żywienia i usług gastronomicznych).

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do projektu przed wyjazdem brali udział w szkoleniach z zakresu przygotowania pedagogiczno-kulturowo-językowego. Staż odbywali w hotelach i restauracjach w Londynie, m.in. w hotelu Marriott, Holiday Inn, Crowne Plaza London i wielu innych. W wolnym czasie uczniowie zobaczyli wiele atrakcji turystycznych Londynu m.in. Big Ben, Tower of London, Opactwo Westminster Abbey, Pałac Buckingham, Muzeum Figur Woskowych, London Eye i wiele innych.

Projekt zaspokaja potrzebę umiejętności dostosowania się do wymogów europejskiego rynku pracy, rozwija horyzonty myślowe, uczy otwartości. Wyrabia potrzebę uczenia się języków obcych. Uczy poszanowania różnorodności kulturowych i językowych, akceptacji i tolerancji innych kultur.

Koordynatorem projektu jest mgr inż. Lidia Nowak.

Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Organizacją partnerską było ADC College. Staż rozpoczął się 18 listopada i trwał do 29 listopada bieżącego roku.Uczniowie biorący udział w projekcie z koordynatorem Lidią Nowak

18

GRU

2013

97186

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

uczn1_151630747.jpg

Zdjęcie: uczn1_151630747.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.