Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jak co roku Powiatowy Zarząd Dróg jest bardzo dobrze przygotowany do zimy. Wprawdzie jej główne uderzenie jeszcze przed nami, jednak już doświadczyliśmy pierwszych zimnych dni i opadów śniegu.

W zakres utrzymania PZD wchodzi 157,8 km dróg powiatowych, które będą utrzymywane w IV Standardzie Zimowego Utrzymania Dróg. Ponadto Powiat Myszkowski w czasie zimy utrzymuje 117,7 km dróg wojewódzkich, które będą utrzymywane w II i III Standardzie. Łączna długość dróg, na których będzie prowadzona akcja odśnieżna wynosi 275,5 km.

Powiatowy Zarząd Dróg dysponuje następującym sprzętem:
- 4 szt. piaskarko - solarki z pługiem średnim
- 5 szt. piaskarki P-1 z pługiem średnim
- 2 szt. pługi ciężkie
- 2 szt. równiarka samojezdna
- 2 szt. ładowarka do odśnieżania
- 2 szt. ładowarki do załadunku materiałów
- 1 szt. pług wirnikowy

Pozostały sprzęt ciężki będzie wynajęty w miarę potrzeb. Oprócz sprzętu obcego przy z.u.d pracował będzie nasz sprzęt: 1 szt. ciągnik z pługiem, 1 szt.ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem, 1 szt. koparko-ładowarka „KOMATSU”
Łączna ilość pracowników – 21.

Na n/w odcinkach dróg wojewódzkich zostaną ustawione zasłony przeciwśnieżne: DW nr 789 odc./łuki poziome/m. Tomiszowice (1.000 m), DW nr 789 odc. Żarki – Niegowa (450 m), DW nr 793 odc. Będusz – Smudzówka (1.000 m).

Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie, telefon czynny całą dobę: 034/314-83-04 lub 314-89-96

Dyżury
Dyżury prowadzone będą przez 24 godz. na dobę przez pracowników P.Z.D. natomiast sprzęt zatrudniany jest zgodnie z potrzebą i na wezwanie dyżurnych.
Dyżurni przez cały okres zimowy sporządzają meldunki o stanie dróg i pracy sprzętu które wysyłane są do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Ponadto na bieżąco udzielamy informacji użytkownikom dróg i środkom masowego przekazu o istniejących i przewidywanych warunkach na drogach.
Bardzo cenne są również informacje otrzymywane na bieżąco z Policji o stanie dróg.

Koordynator „Akcji Zima” na poziomie samorządowym

W naszym powiecie „akcję zimową” prowadzi i koordynuje Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie. Sprawny system zimowego utrzymania dróg to współpraca różnych podmiotów odpowiedzialnych za stan dróg. W Starostwie Powiatowym działa Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 34/3159134 w godz. 7.30-15.30) W dni świąteczne PCZK jest zlokalizowane w Państwowej Straży Pożarnej pod nr 3131541.
W szczególnie krytycznych sytuacjach Starosta może powołać Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którego wchodzą przedstawiciele gmin i jednostek podległych Starostwu m.in. Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie.

W przypadku zjawisk o charakterze klęsk żywiołowych zadaniem Centrum jest zabezpieczenie odpowiedniego sprzętu i koordynacja działań. Bardzo ważna jest również współpraca służb policji i służb drogowych /konieczność kierowania ruchem w czasie trudnej sytuacji na drogach/ sprawdzona w latach ubiegłych.

Procedury reagowania po wystąpieniu obfitych opadów śniegu

W przypadku zjawisk o charakterze klęsk żywiołowych zadaniem Centrum jest zabezpieczenie odpowiedniego sprzętu i koordynacja działań. Bardzo ważna jest współpraca służb Policji i Służby Drogowej /konieczność kierowania ruchem w czasie trudnej sytuacji na drogach/.
Na teranie naszego powiatu nie wystąpiły sytuacje uniemożliwiające dojazd do miejscowości oddalonych od głównych dróg.
Nie mniej jednak są osiedla oddalone od głównych dróg dojazdowych do których sprzęt zostanie skierowany w następnej kolejności po udrożnieniu dróg głównych.

Sposób informowania i ostrzegania mieszkańców oraz podróżnych o sytuacji na drogach

Przez cały okres zimowy pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg przygotowują meldunki o stanie dróg i pracy sprzętu, które wysyłane są do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Myszkowie.
Ponadto na bieżąco PZD udziela informacji użytkownikom dróg i środkom masowego przekazu o istniejących i przewidywanych warunkach na drogach.

09

GRU

2013

76108

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.