Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prasa myszkowska żywo interesuje się rozmaitymi aktami opozycji w Radzie Powiatu, która z uporem dąży do odwołania Zarządu, nie mając do tego żadnych merytorycznych argumentów. Szkoda, że zainteresowaniu owemu towarzyszy brak obiektywizmu w ocenie faktów.

W Gazecie Myszkowskiej ukazał się w piątek, 6 grudnia, tekst opierający się na pogłoskach, nie zaś na jasnych treściach. W artykule „Odwołanie starosty w poniedziałek” autor snuje ogólne rozważania, bazując na stwierdzeniach typu: „słychać głosy merytoryczne, że Picheta nie radzi sobie z rządzeniem”, „panuje powszechne przekonanie” itp. Na takich właśnie zasłyszeniach, pogłoskach autor ukuwa tezę o tym, że opozycja ma „coraz więcej argumentów w ręce”. Doprawdy?

Jakież to „głosy” słychać? Gdzie? Po stronie opozycji, która z założenia, będąc opozycją, uprawia własną krytykę? Jakież to „powszechne przekonanie”? Gdzie ono panuje? Wśród urzędników? Naprawdę? Chyba raczej w redakcji Gazety. Każda zorientowana osoba dobrze wie, że Powiat Myszkowski funkcjonuje obecnie znakomicie – regularnie zmniejszając zadłużenie, remontując szkoły, prowadząc intensywne inwestycje drogowe, działając na rzecz poprawy warunków w szpitalu w postaci otwarcia nowego pawilonu, nowych oddziałów, realizując z sukcesem szereg programów miękkich adresowanych do osób bezrobotnych i młodzieży szkolnej, przygotowując tereny inwestycyjne na polach będuskich, aby zachęcić przyszłych inwestorów do zakładania działalności w Powiecie Myszkowskim, pozyskując ogromne dofinansowania unijne, z budżetu państwa itd. Więc jak to jest z tym „rządzeniem” Starosty? Dlaczego nigdy nie dostrzega się tego, co pozytywne? Dlaczego to, co dobre skrzętnie pomija się milczeniem?
A to są fakty. To wszystko się dzieje na bieżąco. Polityka Zarządu jest stanowcza, ale i ostrożna, ponieważ nie można dopuścić do przeszacowania budżetu. Jest to najbardziej odpowiedzialna polityka.

Powiat Myszkowski jest bardzo dobrze przygotowany do rozmów w sprawie podziału środków w ramach subregionu częstochowskiego. Gazeta pisze, że tak nie jest, ale skąd czerpie takie przekonanie? Każdy może sobie napisać, że „panuje przekonanie”. Czy coś z tego wynika? To właśnie wtedy, gdy brakuje argumentów na poparcie słabej tezy trzeba uciekać się do sformułowań typu: „mówi się”, „słychać głosy”, „panuje przekonanie” itp. Inaczej nie dałoby się jej uzasadnić. Tylko że takie uzasadnienie jest równie marne jak sama teza.
Artykuł jest najzwyczajniejszym i, trzeba niestety przyznać, stronniczym „biciem piany” przed poniedziałkową sesją, na której odbędzie się głosowanie. To tak zwane „podkręcanie atmosfery”.

06

GRU

2013

56765

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.