Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nasi nauczyciele na stażu w Londynie

Siedmioro nauczycieli z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach wzięło udział w projekcie „Kreatywność w kształceniu zawodowym”, które odbyło się w Londynie w ramach programu VETPRO. Koordynatorem projektu była Lidia Nowak.

Żarecka placówka dba o wysoki poziom kadr nauczycielskich. Wyjazd nauczycieli na staż w Londynie wiązał się z poznaniem systemu edukacji zawodowej w Wielkiej Brytanii i metodami zarządzania placówkami kształcenia zawodowego. Żareccy pedagodzy mieli możliwość wymiany doświadczeń poprzez wizyty w szkołach zawodowych i zakładach pracy przyjmujących młodzież na praktyki zawodowe, jak również nawiązania bezpośredniej współpracy międzynarodowej.

Pierwszym etapem projektu było przygotowanie uczestników do mobilności.
Wszyscy nauczyciele uczestniczyli w 40-godzinnym kursie języka angielskiego, zakończonym uzyskaniem certyfikatów. Ponadto nauczyciele uczestniczyli w przygotowaniu kulturowym o Wielkiej Brytanii.
Podczas tygodniowego pobytu nauczyciele brali udział w spotkaniach w szkole LeSoCo,

w National Career Services - firmie zajmującej się pomocą dla bezrobotnych i ich karierą zawodową, w szkole zawodowej Lambeth College oraz hotelu Intercontinental.
Nawiązane podczas pobytu kontakty otwierają perspektywy organizacji w Londynie praktyk zawodowych dla uczniów naszego technikum.

- Doświadczenie wyjazdu w ramach projektu Leonardo da Vinci - VETPRO przekonało nas o wartości tego sposobu zdobywania wiedzy- mówi Lidia Nowak.

W stażu uczestniczyły: dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek, Bożena Prokopowicz, Beata Ganczewska, Marianna Lesiak, Anna Dzieża, Jolanta Zamora, Lidia Nowak.

Rezultatem stażu było poznanie różnych metod i standardów nauczania, wypracowanie wspólnych metod i technik nauczania zawodu, nawiązanie współpracy między nauczycielami zawodu, poszerzenie kompetencji językowych zarówno z zakresu życia codziennego, jak również słownictwa specjalistycznego, wypracowanie skutecznych metod zachęcenia uczniów do wybierania szkół zawodowych.
Nie mniej ważnym rezultatem jest podniesienie motywacji do dalszego kształcenia oraz poznanie kultury i obyczajów panujących w UK.


Uczestniczki stażu na lotnisku


Wizyta w zakładzie pracy

25

LUT

2014

92143

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wyjazdd1_224454588.JPG

Zdjęcie: wyjazdd1_224454588.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.