Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych w Żarkach

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP spotkał się tym razem w Żarkach w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Powiat Myszkowski reprezentował Starosta Wojciech Picheta i Zdzisław Ucieklak.

Spotkanie zgromadziło prawie 100 strażaków, przedstawicieli OSP z całego województwa śląskiego. Byli wśród nich parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe, gminne, przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

W programie posiedzenia było przyjęcie sprawozdania finansowego za rok 2013 oraz określenie planu wydatków na rok 2014. Przedstawiono również zamierzenia związane z organizacją imprez w 2014, w tym turnieju wiedzy pożarniczej, obozu, zawodów, konkursów.

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta podkreślił wagę kształcenia strażaków, przestawiając doświadczenia i specyfikę szkoleń w Wielkiej Brytanii. O nowej perspektywie finansowej i środkach, które mają być dostępne dla straży pożarnych zawodowych i ochotniczych z funduszy unijnych opowiedział Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski omówił szczegóły i zasady funkcjonowania jednostek OSP na terenie Gminy Żarki, w której aktualnie działa 8 jednostek.


W spotkaniu uczestniczyli Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Naczelnik Wydziału Komunikacji i Wiceprezes Zarządu OSP RP w Powiecie Myszkowskim Zdzisław Ucieklak


Zacni goście na spotkaniu strażaków, wśród nich m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski

Katarzyna Kulińska-Pluta

25

LUT

2014

48228

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

strazz1_164089417.jpg

Zdjęcie: strazz1_164089417.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.