Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

220 lat od Powstania Kościuszkowskiego

Wiązanki kwiatów, delegacja młodzieży, nauczycieli i samorządowców do tego interesujący program artystyczny. Tak uczczono w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki 220 rocznicę wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej. W uroczystości Powiat Myszkowski reprezentowali Wicestarosta Mariusz Trepka i Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak.

Dzień Patrona obchodzono 8 kwietnia. Z tej okazji uczniowie liceum klasy IIab przygotowali program nawiązujący do czasów Tadeusza Kościuszki. Za przygotowanie tego wydarzenia odpowiadały nauczycielki: Alicja Misiak i Dagmara Jaskólska. Gośćmi specjalnymi byli: przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak, wicestarosta Mariusz Trepka, burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

- Co roku pamiętamy o naszym patronie szkoły. Ze względu na rocznicę historycznego wydarzenia chcieliśmy uczynić ten dzień jeszcze bardziej uroczystym – powiedziała dyrektor Mariola Piątek.

Wicestarosta Mariusz Trepka podkreśla, że upamiętnianie przełomowych wydarzeń w polskiej historii jest ogromnie ważne zwłaszcza dla młodego pokolenia.

- Powstanie Kościuszkowskie wpisuje się w proces kształtowania polskiego patriotyzmu i gotowości do obrony przed obcą agresją. Dlatego tak istotna jest pamięć o dawnych bohaterach - mówi Wicestarosta Mariusz Trepka.

Po części artystycznej w szkole uczestnicy wydarzenia wyruszyli pod pomnik Tadeusza Kościuszki przy skrzyżowaniu ulic Myszkowskiej i Strażackiej w Żarkach. Tu złożono kwiaty.

- Na ręce dyrektor Marioli Piątek składam podziękowania za program i przekazuję gratulacje dla nauczycieli i uczniów za dobre przygotowanie spotkania – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

Dodajmy, iż Zespół Szkół jest zaangażowany w przygotowanie konkursów wiedzy związanej z rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej.


Wicestarosta Mariusz Trepka podczas otwarcia uroczystości w otoczeniu młodzieży


Wicestarosta Myszkowski Mariusz Trepka, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podczas przemarszu pod pomnik Tadeusza Kościuszki

15

KWI

2014

16332

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kos1_953110776.jpg

Zdjęcie: kos1_953110776.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.