Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pielgrzymka rodzin strażackich do Leśniowa

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta uczestniczył jako Prezes powiatowych struktur Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP pielgrzymce rodzin strażackich do Leśniowa.

Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej co roku wita strażaków wraz z rodzinami na uroczystej pielgrzymce. W minioną niedzielę na błoniach przed klasztorem zjawiły się rzesze pielgrzymów.

Wcześniej strażacy OSP wyruszyli z żareckiego targowiska na uroczysty przemarsz. Stamtąd udali się pod Leśniowski klasztor, gdzie wzięli udział we mszy świętej. Zebranych powitał przeor Jerzy Kielech.
Pogoda była sprzyjająca, dzięki czemu uroczystość i msza św. mogły odbyć się na zewnątrz, przed klasztorem, gdzie zgromadziły się jednostki.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za piękną uroczystość, a także za to, że jesteście, druhny i druhowie, za waszą obecność i że zawsze można na was liczyć. Kiedy tylko trzeba jesteście gotowi poświęcić swój czas, czy to podczas akcji, czy w czasie takich uroczystości jak ta dzisiejsza, kiedy trzeba Panu Bogu podziękować za to, że wszyscy możemy być zdrowi i się spotkać. Gratuluję wszystkim odznaczonym. Wyróżnienia te są przecież namacalnym dowodem waszej aktywności i umiejętności, dzięki którym bezpieczeństwo pożarowe na naszym terenie stoi na najwyższym poziomie - w takich słowach zwrócił się do strażaków i ich rodzin Starosta Wojciech Picheta.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Wicestarosta Mariusz Trepka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Niegowy Krzysztof Motyl, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Żarki Andrzej Jakóbczak, Przewodnicząca Rady Gminy Niegowa Zofia Kasznia, Komendant Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Migalski i były Komendant w stanie spoczynku Dariusz Caban, Wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zdzisław Ucieklak.

- Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj tutaj być i razem z wami się cieszyć. Poczytuję sobie za zaszczyt i honor, że corocznie spotykamy się u Matki Boskiej Leśniowskiej na pielgrzymce dziękczynnej. Życzę Państwu wszystkiego dobrego, szczęścia, zdrowia, pomyślności, aby św. Florian nad wami czuwał i błogosławił wam ten dar, jaki ofiarowujecie drugiemu człowiekowi- mówiła Poseł Jadwiga Wiśniewska.

Uroczystość odbyła się na terenie Gminy Żarki, której gospodarz, Burmistrz Klemens Podlejski, wyraził wdzięczność za przygotowanie całości.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu dzisiejszej pielgrzymki, za prowadzenie imprezy, druhom z Państwowej Straży Pożarnej za prowadzenie tej imprezy, druhom z terenu naszej gminy za zabezpieczenie imprezy, za przygotowanie placu, orkiestrze OSP Żarki za już ósmy udział w pielgrzymce do Matki Boskiej Leśniowskiej. Dziękuję wszystkim wam za społeczną pracę dla dobra ludzi, dla dobra i bezpieczeństwa mienia i majątku, za społeczne zaangażowanie- powiedział Burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Najbardziej zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia i medale. Nagrodzonych odznaczali Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Złoty Znak Związku otrzymał Tadeusz Kobuszewski z OSP Nowa Wieś.
Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymali: Tadeusz Tomczyk (OSP Winowno), Władysław Nowak (OSP Będusz).
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa po raz drugi trafił w ręce: Antoniego Łuszczyka (OSP Koziegłowy), Bogusława Czapli (OSP Winowno).
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Jacek Ślęczka (OSP Koziegłowy), Jerzy Flak (OSP Rzeniszów), Leszek Frączek (OSP Rzeniszów), Mieczysław Piskula (OSP Rzeniszów), Marcin Uchnast (OSP Pustkowie Lgockie), Mirosław Kita (OSP Myszków).
Brązowe i srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa wręczono także strażakom z OSP Jaworznik, OSP Myszków i OSP Nowa Wieś.


Przemarsz strażaków z ochotniczych straży pożarnych do Sanktuarium w Leśniowie


Burmistrz Klemens Podlejski, były Komendant Straży Dariusz Caban, Starosta Wojciech Picheta, Komendant PSP w Myszkowie Krzysztof Migalski


Gospodarz Gminy Żarki, gdzie odbyła się uroczystość Klemens Podlejski, Starosta i Prezes struktur powiatowych OSP Wojciech Picheta, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak podczas uroczystości


Na błoniach przed klasztorem zebrały się rodziny strażackie


Starosta Wojciech Picheta i Burmistrz Klemens Podlejski dekorują nagrodzonych strażaków


Dekoracja na placu targowym z udziałem Poseł Jadwigi Wiśniewskiej

12

MAJ

2014

37113

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ur1_693110071.JPG

Zdjęcie: ur1_693110071.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.