Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konkurs o Powstaniu Kościuszkowskim zakończony

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego „Powstanie Kościuszkowskie. Bohaterowie przeciw zdrajcom”, przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To już drugi konkurs tego typu przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe – w ubiegłym roku młodzież zmagała się z tematyką Powstania Styczniowego. Gospodarzami finałowej gali byli Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Wicestarosta Mariusz Trepka.

Podobnie, jak rok temu, tak i tym razem konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Napłynęło kilkadziesiąt prac. Okazuje się, że inicjatywa Starostwa Powiatowego w Myszkowie zmierzająca do pogłębiania wiedzy historycznej wśród uczniów Powiatu Myszkowskiego to strzał w dziesiątkę. Uczniowie ze szkół podstawowych mieli za zadnie przygotować dzieło plastyczne, natomiast młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna pisała prace literacko-historyczne.

Uczestnicy konkursu bardzo poważnie potraktowali temat, ich prace okazały się niezwykle zróżnicowane pod względem techniki i kompozycji, a przy tym wszystkie prezentowały wysoki i wyrównany poziom.

Podsumowanie odbyło w sali sesyjnej Starostwa Myszkowskiego. Wśród zaproszonych na podsumowanie gości znaleźli się laureaci, nauczyciele, pod kierunkiem których przygotowywano prace, i dyrektorzy szkół.

- Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom naszego konkursu i podziękować za waszą gotowość do podjęcia wysiłku. Wasz udział dowodzi wielkich talentów młodzieży z naszych szkół, jak również poczucia odpowiedzialności i wiedzy o naszej historii- powiedział witając uczniów i nauczycieli Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, zapowiadając już organizację kolejnego konkursu – tym razem poświęconego Powstaniu Warszawskiemu.

W imieniu uczniów głos zabrał jeden z laureatów – uczeń LO w Myszkowie – Maksymilian Bazylak, który podziękował obu Starostom za podjęcie decyzji o organizacji konkursu, jak również wyraził wdzięczność wobec nauczycieli i dyrekcji szkół.

Prace oceniała komisja konkursowa, w której skład weszli: Małgorzata Piskorska-Hepner (Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie), Jolanta Bandachowska (Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach), Anna Wągrowska-Kumor (Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie), Justyna Skowron (Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie), Marcin Pilis (Starostwo Powiatowe).

Komisja konkursowa przy ocenie prac brała pod uwagę ujęcie tematu, technikę, dbałość o detal, wyobraźnię i pomysłowość, jak również zawartą w pracach myśl i głębię refleksji. W kilku przypadkach przyznano miejsca ex aequo.
Nagrody dla najlepszych wręczali wspólnie Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Mariusz Trepka.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Kategoria: szkoły podstawowe

I miejsce: Katarzyna Kaim – Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Starej.
II miejsce: Iwona Gołuchowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie
III miejsce: Dawid Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie

Wyróżnienia: Karolina Solska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie; Anna Rasztabiga – Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach; Sandra Pompa – Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie

Kategoria: gimnazja:
I miejsce: Kacper Jakóbczyk – Gimnazjum nr 3 w Myszkowie
II miejsce: Karolina Machura – Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
III miejsce: Kamila Płaczkowska – Gimnazjum nr 5 w Myszkowie
III miejsce: Katarzyna Jaksender – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach Letnisku

Wyróżnienie: Anna Mucha – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Maksymilian Bazylak – Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie
II miejsce: Karina Dorobisz – Zespół Szkół i. T. Kościuszki w Żarkach
II miejsce: Karolina Maciąg – Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
III miejsce: Karolina Kozik – Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie
III miejsce: Martyna Rosik – Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie

Wyróżnienie: Maciej Rzońca – Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie

Nagrody dla laureatów, w postaci kompletów książek, ufundowało Starostwo Powiatowe w Myszkowie.


Laureaci, nauczyciele i dyrektorzy szkół i starostowie przed wejściem do Starostwa Powiatowego tuż po zakończeniu uroczystości


Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczali Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Wicestarosta Mariusz Trepka

18

CZE

2014

68051

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kok1_99662019.JPG

Zdjęcie: kok1_99662019.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.