Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 na stażach zagranicznych

Już po raz trzeci 16 uczniów Technikum z Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie-Będuszu wraz z opiekunami od 18 maja do 7 czerwca br. odbywa trzytygodniowe praktyki w Lipsku w Niemczech.

Wyjazd był możliwy dzięki pozyskaniu przez szkołę środków finansowych z programu Leonardo da Vinci. Projekt „Europejskie praktyki – gwarancją sukcesu na ryku pracy” umożliwił wyjazd na staż uczniom klasy drugiej, kształcącym się w zawodach technik spedytor, technik architektury krajobrazu i technik organizacji reklamy.

Konkurencja była duża o wyjazd na praktyki walczyło prawie 30 uczniów, a tylko połowa z nich mogła pojechać po spełnieniu kryteriów kwalifikacyjnych. Przed wyjazdem uczniowie odbyli kurs języka niemieckiego oraz szkolenie z psychologiem. Podczas trzytygodniowego pobytu w Niemczech uczniowie odbywali staże w zawodach, w których się uczą oraz przechodzą specjalistyczne szkolenie komputerowe w licencjonowanej przez Microsoft firmie szkoleniowej „Robotron” w Lipsku i Halle.

Firmy, w których uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności zawodowe i zdobywali nowe, to sieć handlowa Netto Marken Discont w Schkeuditz, przedsiębiorstwo spedycyjne Getrankevertrieb Nocka Gmbh w Sckeuditz oraz Dom Opieki nad starszymi w Lipsku, w którym młodzież zajmowała się pielęgnacją ogrodu. Tu musieli stawić czoła codziennemu porozumiewaniu się w języku niemieckim z pracownikami w firmach, jak również mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego podczas szkolenia komputerowego. Poza nauką i pracą uczniowie uczestniczą w szkoleniu kulturowym, podczas którego zwiedzili m.in. Drezno, Lipsk, Halle i Berlin. Wyjazd na praktyki pozwala uczniów na zdobycie nowych umiejętności zawodowych i językowych, kultury pracy i funkcjonowania Niemieckich firm.

- To cenne pierwsze doświadczenie zawodowe, które wyniosą z pobytu, będą mogli w przyszłości przenieść do naszych firm w Polsce. Niemieccy pracodawcy i szkoleniowcy bardzo pozytywnie wypowiadają się o naszej młodzieży, ich przygotowaniu zawodowym, dyscyplinie i chęci nauki nowych rzeczy – mówią koordynatorki projektu Agnieszka Skorek i Anna Górniak.

- Już wiemy, że kolejni uczniowie w przyszłym roku wyjadą na zagraniczne staże do Niemiec, gdyż złożony przez nasz wniosek w programie Erasmus+ bardzo wysoko został oceniony przez Narodową Agencję w Warszawie. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie myszkowskim, która od 2011 r. corocznie organizuje uczniom praktyki i staże zagraniczne. Od września zacznie się rekrutacja do nowego projektu i już dzisiaj zachęcamy przyszłych uczniów klasy pierwszej do skorzystania z tej możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy – mówi dyrektor szkoły Jerzy Bryś.


Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Niemczech

05

CZE

2014

5765

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zs2s_542980977.jpg

Zdjęcie: zs2s_542980977.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.