Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka na terenie rekreacyjnym „Podlas” w Myszkowie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez jednostkę Powiatu Myszkowskiego - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. PCPR przygotował też konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Rodzina w oczach dziecka“. Powiat Myszkowski reprezentowali Starosta Wojciech Picheta, Wicestarosta Mariusz Trepka i Przewodniczący Rady Marian Szczerbak.

Celem organizowanego pikniku było przede wszystkim podziękowanie rodzinom spokrewnionym, niezawodowym, zawodowym oraz dyrektorowi Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie za trud włożony w wychowanie podopiecznych, którzy są pozbawieni swojego naturalnego środowiska. Opieka zastępcza dla takich dzieci jest jedyną szansą zapewnienia im nie tylko symbolicznego dachu nad głową, lecz także opieki, godziwych warunków życia i możliwości rozwojowych.

W pikniku brały udział zaproszone rodziny zastępcze, dzieci oraz przedstawiciele władz naszego powiatu.
Dla najmłodszych zorganizowano wiele ciekawych atrakcji między innymi: pokaz Straży Pożarnej, zabawy i konkursy zorganizowane przez profesjonalnych animatorów, przedstawienie teatralne pt. „O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku” wystawiony przez podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na paczki mikołajkowe dla dzieciaków, malowanie twarzy, rozstrzygnięcie konkursu „Rodzina w oczach dziecka” oraz wręczenie nagród laureatom.
Nagrody i dyplomy wręczali Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak.

- Wiele wysiłku w organizację pikniku włożyły szczególnie trzy rodziny, które nie tylko świetnie wywiązują się z pełnienia roli rodziców zastępczych, ale są także bardzo zaangażowane w życie myszkowskiego PCPR-u. W każdej sytuacji i w każdym czasie możemy liczyć na ich pomoc. Serdecznie dziękujemy rodzinom zastępczym zawodowym pełniącym funkcję pogotowia rodzinnego Państwu Dorocie i Zbigniewowi Radkowskim oraz Państwu Patrycji i Sławomirowi Kapralom oraz rodzinie zastępczej Państwu Annie i Ryszardowi Przybyszewskim- mówi Dyrektor myszkowskiego PCPR Małgorzata Pawlik-Karcz.

PCPR składa również podziękowania pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie za zorganizowanie pikniku oraz wszystkim sponsorom: Państwu Anicie i Romanowi Gancarzom ze Stowarzyszenia „Podlas”, Firmie SOKPOL z Myszkowa, Jurajskiej Spółdzielni Pracy w Postępie, Firmie Womir – Spa z Rzeniszowa, Firmie „Jedynak” z Myszkowa, Piekarni Pana Mirosława Najgebauera z Myszkowa, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Klubowi Motocyklowemu z Myszkowa, Sylwii Ziębińskiej z Paribas Bank w Myszkowie, Firmie Pol-service z Myszkowa, Sklepowi Zabawkowemu TOP z Myszkowa, Sklepowi Zabawkowemu Puchatek z Myszkowa, Firmie Poligraficznej „Poldruk” z Myszkowa, Marcinowi Cembali z Zakładu Karnego w Nysie.

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie odbyło się także spotkanie laureatów konkursu organizowanego przez tut. Centrum pt. „Rodzina w oczach dziecka”. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody oraz dyplomy laureatom, którzy nie odebrali je podczas pikniku rodzinnego.
Dla dzieci i ich opiekunów został przygotowany słodki poczęstunek, w czasie którego Małgorzata Pawlik- Karcz p.o. Dyrektor PCPR pogratulowała wszystkim zwycięzcom i zachęcała do udziału w następnych konkursach.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów konkursu „ Rodzina w oczach dziecka”:

I miejsce: Sandra Drzewiecka
II miejsce: Mateusz Małek
III miejsce: Emilia Kułach

Wyróżnienia w kategorii rysunek:
1. Natalia Klamek,
2. Julia Madej,
3. Daria Madej,
4. Natalia Chwalba,
5. Bartosz Pałaszewski,
6. Michał Górecki,
7. Olek Poneta,
8. Wiktoria Budek,
9. Dominika Nowak,
10. Dawid Wójcik.

Wyróżnienia w kategorii wiersz:
1. Dawid Olesiński,
2. Magdalena Karbownik,
3. Małgorzata Karbownik.


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta wręcza dyplomy rodzinom zastępczym podczas pikniku


Laureaci konkursu "Rodzina w oczach dziecka"

09

CZE

2014

50728

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pik1_885847092.jpg

Zdjęcie: pik1_885847092.jpg

Ukryj moduł.