Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Lipcowa edycja akcji „Pomoc dla Schronisk”

Około 15 tysięcy złotych to kwota, którą może otrzymać schronisko, które weźmie udział w akcji „Pomoc dla schronisk”. Dzięki temu cyklicznemu głosowaniu organizowanemu przez firmę KrakVet udało się przekazać ponad 90 ton karmy za kwotę blisko 800 tysięcy złotych. Aby dołożyć swoją cegiełkę do pomocy najbardziej potrzebującym zwierzakom, wystarczy wejść na forum internetowe firmy i oddać głos na wybraną instytucję.

W polskich schroniskach żyje obecnie prawie 100 tysięcy zwierząt. Jak wynika z raportów Głównego Lekarza Weterynarii ta liczba z roku na rok wzrasta. W związku z tym, że instytucje pomagające zwierzętom są w większości jednostkami samofinansującymi się warunki panujące w większości z nich nie są zadawalające. Wynika to głównie z faktu iż ponad połowa placówek jest przepełniona, a właścicielom brakuje pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich podopiecznych. Dlatego też niezwykle ważne jest wspieranie tego typu instytucji i pamiętanie o losie potrzebujących zwierząt.

W listopadzie 2008 roku firma KrakVet rozpoczęła organizację comiesięcznej akcji pod hasłem „Pomoc dla schronisk”. Od tamtej pory dzięki Klientom internetowego sklepu oraz przeznaczaniu części zysków przez firmę, potrzebujące zwierzęta mogą liczyć na znaczącą pomoc.

Akcja „Pomoc dla schronisk” dzieli się na dwa etapy. Pierwszy etap polega na przesyłaniu propozycji schronisk i instytucji, którym chciałoby się udzielić pomocy za pośrednictwem forum internetowego. Drugi etap opiera się na głosowaniu na wybrane placówki, które rozpoczyna się każdego 16 dnia miesiąca.

Bezdomne zwierzaki można wspierać na stronie www.krakvet.pl/forum, po wcześniejszej rejestracji w zakładce „Pomoc dla schronisk” do końca lipca. Sumę, którą otrzyma zwycięska instytucja będzie można przeznaczyć na karmę lub najbardziej potrzebne artykuły dla podopiecznych.
Z każdym miesiącem pojawia się nowa szansa dla potrzebujących zwierząt. Cieszymy się, że nasza akcja wzbudza coraz większe zainteresowanie i że
z miesiąca na miesiąc przybywa osób, które troszczą się o los bezdomnych zwierząt - mówi Marek Batko właściciel marki KrakVet. Każdego miesiąca średnio 1200 osób przyłącza się do inicjatywy i oddaje głos na wybrane przez siebie schronisko lub placówkę.

18

LIP

2014

8992

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.