Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Poradnia kardiologiczna PAKS w myszkowskim Szpitalu

W myszkowskim Szpitalu Powiatowym od ponad roku funkcjonuje oddział kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, który powstał dzięki energicznym działaniom Starosty Myszkowskiego Wojciecha Pichety i całego Zarządu Powiatu Myszkowskiego. W wyniku rozmów z PAKS Szpital może zapewnić kompleksową terapię związaną z chorobami serca. Ale to nie koniec, bowiem PAKS przyjmuje już pacjentów poradni kardiologicznej, otwartej przy oddziale kardiologicznym. Nowootwarta poradnia uzupełnia ofertę oddziału, zapewniając pacjentom z Myszkowa i okolic kompleksową opiekę pod kątem chorób serca uwzględniającą nie tylko leczenie, ale również poradnictwo i prowadzenie po incydentach sercowych.

Poradnia kardiologiczna, znajdująca się w budynku Szpitala Powiatowego w Myszkowie w początkowym okresie będzie otwarta dla pacjentów we wszystkie poniedziałki, wtorki i środy. Godziny przyjęć będą na bieżąco dostosowywane do potrzeb pacjentów. Docelowo chorzy będą przyjmowani na konsultacje codziennie, za wyjątkiem weekendów.

Dzięki istnieniu oddziału PAKS w Myszkowie mieszkańcy z tego terenu oraz okolic mają szansę na szybką interwencję kardiologiczną. Trafiają do naszego ośrodka w ciągu tzw. „złotej godziny”, dzięki czemu mają szansę na najbardziej efektywne leczenie, co w konsekwencji ma wpływ na stopień uszkodzenia mięśnia sercowego. Po zakończeniu terapii potrzebują jednak dalszego kontaktu z lekarzami, przede wszystkim po to, by podtrzymać efekty, jakie udało się nam osiągnąć jeszcze na oddziale szpitalnym. Poradnia kardiologiczna powstała właśnie z myślą o takich pacjentach. Chcielibyśmy w ten sposób zapewnić im kompleksową opiekę, obejmującą nie tylko leczenie, ale również profilaktykę wtórną. Poradnia pozwoli nam także szybciej wykrywać ewentualne schorzenia u pacjentów, u których nie wystąpiły jeszcze incydenty kardiologiczne. Dzięki temu być może nigdy nie dojdzie u nich do poważnych komplikacji zdrowotnych i nie będą musieli być hospitalizowani – tłumaczy dr Artur Mendyk, Ordynator XV Oddziału Kardiologii PAKS w Myszkowie.

Do poradni można rejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu 34 317 91 35 lub osobiście w recepcji XV Oddziału Kardiologii PAKS w Myszkowie, na II piętrze szpitala. Do dyspozycji pacjentów są lekarze specjaliści na co dzień związani z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca lek. med. Artur Mendyk, Ordynator XV Oddziału Kardiologii PAKS w Myszkowie, a także zespół lekarzy w składzie lek. med. Edyta Szafert-Gęsikowska, lek. med. Leszek Goliszek oraz lek. med. Edyta Stolarczyk-Sowa. Lekarze będą mogli przyjąć około 12 pacjentów dziennie. Pacjenci na razie będą mogli korzystać z usług poradni na zasadzie prywatnej odpłatności.

Warto przypomnieć, że oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Myszkowie, przy którym otwarta została poradnia kardiologiczna działa od października 2013 roku diagnozując oraz lecząc pacjentów cierpiących na niestabilną chorobę wieńcową, z zawałami serca, jak również z ciężką niewydolnością krążenia. Oddział wyposażony jest w nowoczesny blok operacyjny, a do dyspozycji pacjentów są trzy sale chorych. Oddział PAKS pełni całodobowy dyżur w oparciu o najwyższe standardy obowiązujące we wszystkich placówkach PAKS. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca podjęły współpracę ze Szpitalem Powiatowym w Myszkowie w grudniu 2012 roku, w wyniku przetargu na dzierżawę pomieszczeń po starym bloku operacyjnym. Prawie 400 metrów kwadratowych powierzchni placówki przeszło gruntowny remont obejmujący obecny oddział kardiologiczny, ale również części wspólne szpitala, m.in. klatki schodowe.

Dzięki oddziałowi kardiologicznemu PAKS Szpital Powiatowy w Myszkowie oferuje na miejscu nowoczesne inwazyjne leczenie kardiologiczne i pacjenci nie muszą już być transportowani do innych placówek, co gwarantuje im całościowe zabezpieczenie.

Oferta kardiologiczna w Powiecie Myszkowskim jest więc coraz szersza. Przypomnijmy, że praca Starosty Myszkowskiego Wojciecha Pichety miała ogromny wpływ na przeprowadzenie i zakończenie rozbudowy Szpitala Powiatowego o nowe pawilony (Starosta był dyrektorem Szpitala w okresie największych nakładów inwestycyjnych związanych z rozbudową). Dzięki jego zaangażowaniu pozytywnie zakończono negocjacje, w wyniku których powstał oddział kardiologiczny. Obecnie oddział ten poszerzył działalność o poradnię.
Wszystko to są efekty przemyślanych działań, których beneficjentami są wszyscy mieszkańcy Powiatu.


Październik 2013: Starosta Myszkowski Wojciech Picheta przecina wstęgę podczas otwarcia oddziału kardiologicznego PAKS w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. Od tej właśnie chwili mamy w Myszkowie prawdziwą kardiologię. Obecnie działa również przychodnia kardiologiczna

17

LIP

2014

14499

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kardd1_936784513.JPG

Zdjęcie: kardd1_936784513.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.