Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielkie zwycięstwo Starostwa Powiatowego w Myszkowie

Drużyna Starostwa Powiatowego nie uchodziła za faworyta turnieju piłkarskiego rozgrywanego w dzień Święta Policji, a jednak okazała się najlepsza. Na stadionie Zielonych Żarki nasz zespół zaprezentował rewelacyjną skuteczność i dał prawdziwy popis mądrej gry taktycznej. Sukces jest tym cenniejszy, że rywalami drużyny Starostwa były bardzo dobre zespoły.

Święto Policji rozpoczęło się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, aby później, już w godzinach popołudniowych, przenieść się do Żarek. Tam, na terenie kompleksu sportowego klubu Zieloni Żarki, odbył się turniej piłkarski, w którym wystąpiły reprezentacje Policji, Urzędu Gminy Żarki, Zakonu Paulinów w Leśniowie, Powiatowej Straży Pożarnej oraz Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

Gracze ze Starostwa od lat tworzą solidny zespół i mają na koncie wygraną w niejednym turnieju. Tym razem jednak na zwycięzców typowano żarecki Urząd bądź Policję. Tak wyglądało to na papierze. Boisko jednak szybko zweryfikowało te prognozy.
Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, co oznaczało, że przed zespołami stanęło zadanie rozegrania czterech meczów.

W pierwszym spotkaniu drużyna Starostwa zagrała przeciw Paulinom. Już po pierwszej połowie wyglądało na to, że „powiatowcy” powinni zakończyć pierwszy mecz zwycięstwem. Spokojna i skuteczna gra przyniosła korzystny rezultat. Ostatecznie Powiat wygrał 4:0 i był to pierwszy sygnał, świadczący o tym, że Starostwo będzie liczyć się w rywalizacji o główny laur. Jednego z goli strzelił Wicestarosta Mariusz Trepka.
Drugi sprawdzian był znacznie trudniejszy – naprzeciwko Powiatu stanęli gracze reprezentujący Policję. Był to bez wątpienia jeden z najbardziej emocjonujących i wyrównanych meczów w turnieju. Od pierwszych minut zespoły grały twardo, pod obiema bramkami mnożyły się groźne sytuacje. Jednak do przerwy wynik brzmiał 0:0. Na początku drugiej połowy nastąpiło to, na co czekali kibice Starostwa: po dynamicznej kontrze padł gol. Akcję rozpoczął Marcin Gębka, który od połowy boiska „pociągnął” piłkę pod pole karne, a następnie idealnie dośrodkował. Futbolówka trafiła do Macieja Kaźmierczaka, który jest znany z tego, że nie myli się w takich sytuacjach - uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi Policji. Była to jedna z najważniejszych akcji w wykonaniu Starostwa w całym turnieju, ponieważ dała zwycięstwo nad jedną z najsilniejszych drużyn oraz cenne trzy punkty. Do samego końca Policjanci próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak mimo zmasowanych ataków nie zdołali pokonać znakomicie broniącego Macieja Piłki, którego parady na długo zostaną w pamięci nie tylko Policjantów, ale również widzów i komentatora, relacjonującego przebieg meczów na bieżąco. Emocji nie brakło do ostatniego gwizdka sędziego.

1:0 dla Starostwa w drugim meczu oznaczało, że puchar jest na wyciągnięcie ręki. Jednak kolejny rywal – Urząd w Żarkach, typowany na faworyta zawodów – był niezmiernie trudny. Co więcej, znacznie młodsi zawodnicy z Żarek, zdawali się przed meczem być w lepszej dyspozycji kondycyjnej.

Początek spotkania nie był szczęśliwy dla graczy ze Starostwa. Bardzo szybko żarczanie zdołali strzelić dwa gole i wydawało się, że trzeba będzie pogodzić się z porażką i walczyć o zwycięstwo w ostatnim meczu. A jednak stało się inaczej. Zawodnicy z Powiatu pokazali hart ducha i wiarę w zwycięstwo.
Promyk nadziei na dobry wynik przywrócił Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, który strzelił bramkę kontaktową na 1:2, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. To trafienie uskrzydliło zawodników Starostwa. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do remisu, grając znakomicie pod względem taktycznym. Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili więc przy stanie 2:2. Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Urzędu w Żarkach, ale reprezentanci Starostwa szybko uporządkowali grę. W środkowej strefie boiska świetnie rozdawał piłki Wojciech Kieraś, inicjując dokładnymi podaniami szybkie kontry.Po jednej z nich sędzia podyktował rzut wolny, egzekwowany niemal z linii pola karnego. Żarczanie ustawili mur, droga do bramki wydawała się całkowicie zablokowana, a jednak Maciej Kaźmierczak zdołał znaleźć lukę, przez którą posłał piłkę prosto do siatki. Po utracie trzeciego gola w szeregi żareckiej drużyny wkradła się nerwowość. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kolejne dwie bramki dla Starostwa nie pozostawiły wątpliwości, kto w tym meczu zatryumfuje. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla Starostwa, które w tym momencie miało już puchar niemal w kieszeni.
W ostatnim meczu przeciwnikiem Powiatu była silna reprezentacja Straży Pożarnej. Mecz okazał się bardzo trudny z uwagi na twardą grę z obu stron. Dwie kontry przypieczętowały zwycięstwo Starostwa 2:0.
Ostatecznie Starostwo Powiatowe w Myszkowie zwyciężyło w turnieju, będąc jedyną drużyną, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Policji, na trzecim uplasował zespół Urzędu Gminy Żarki, czwarte przypadło Straży Pożarnej, a piąte Paulinom z Leśniowa.
Puchary i dyplomy wręczał Komendant Powiatowy Lech Bugaj.

Starostwo Powiatowe zagrało w składzie: Wojciech Picheta, Mariusz Trepka, Jarosław Kumor, Wojciech Kieraś, Maciej Piłka, Mariusz Kwiatkowski, Grzegorz Gęsiarz, Marcin Gębka, Maciej Kaźmierczak, Marcin Pilis, Tomasz Gil, Dominik Matyja, Krzysztof Gradzik.

Wszyscy zawodnicy Starostwa zagrali na najwyższym możliwym poziomie, co zaowocowało spektakularnym sukcesem i przyniosło Starostwu Powiatowemu sportowy splendor. Każdy z graczy wniósł swój wkład w zwycięstwo. Na uwagę zasługuje fakt, że Starostwo było prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną wiekowo drużyną całego turnieju, lecz racjonalnie przeprowadzane zmiany częściowo zmniejszyły przewagę kondycyjną przeciwników.

Boiskowa mądrość i rozwaga taktyczna okazały się kluczem do zwycięstwa. Niebagatelną rolę odegrała również wewnętrzna motywacja zawodników, którzy przed każdym spotkaniem zbierali się w kółko, aby wspólnie wznieść okrzyk niosący energię i budujący wspólną wolę walki. To z nim na ustach ruszali w bój.


Wszystkie zespoły, które brały udział w turnieju, w środku zespół ze Starostwa w niemal pełnym składzie -brakuje Wicestarosty Mariusza Trepki


Zdjęcie przedstawia graczy ze Starostwa Powiatowego - brakuje tylko Wicestarosty Mariusza Trepki, Marcina Gębki i Dominika Matyji. Na zdjęciu: Jarosław Kumor, Maciej Piłka, Krzysztof Gradzik, Mariusz Kwiatkowski, Grzegorz Gęsiarz, Marcin Pilis, Wojciech Picheta, Maciej Kaźmierczak, Tomasz Gil, Wojciech Kieraś oraz dopingujący drużynę pan Eugeniusz Zygmuntowski

09

LIP

2014

6678

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

tup2_439989762.jpg

Zdjęcie: tup2_439989762.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.