Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Matury: Powiat Myszkowski na 9 miejscu w Województwie!

Maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Myszkowskim osiągnęli znakomite wyniki z egzaminu dojrzałości – grubo ponad średnią krajową. Na tle całego województwa nasze szkoły uplasowały się bardzo wysoko. Wniosek może być tylko jeden: warto uczyć się w szkołach na terenie Powiatu Myszkowskiego!

Starostwo Powiatowe w Myszkowie administruje obecnie czterema dużymi placówkami edukacyjnymi, gwarantującymi kształcenie na poziomie ponadgimnazjalnym. Trzy z nich znajdują się w Myszkowie: Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego, Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego oraz Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja. Jedna z nich mieści się w Żarkach – jest to Zespół Szkół im. T. Kościuszki.

Łącznie do egzaminu maturalnego we wszystkich szkołach przystąpiło 371 osób. Liczba osób, które zdały egzamin to 286. Stanowi to 77,09%. Jest to bardzo dobry wynik. Na 36 powiatów Województwa Śląskiego, w zestawieniu podsumowującym wyniki matur – Powiat Myszkowski zajął 9 miejsce.

Warto zaznaczyć, że jest to wynik lepszy niż osiągnięty w sąsiednich powiatach. Dla porównania podajmy, że w Powiecie Zawierciańskim maturę zdało tylko 64% uczniów, a w Powiecie Częstochowskim zaledwie 48,62%.

Nasuwa się uzasadniona wynikami matur konkluzja: nasze szkoły uczą na wysokim poziomie i warto tutaj kontynuować naukę po ukończeniu szkoły gimnazjalnej. Możliwość otrzymania świadectwa dojrzałości jest bowiem większa aniżeli w innych placówkach, usytuowanych poza Powiatem Myszkowskim.

04

LIP

2014

96858

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.