Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od września uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Myszkowskim weszli do placówek po gruntownych remontach. Starostwo Powiatowe przygotowało szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. Z każdym kolejnym rokiem, dzięki inwestycjom Powiatu Myskzowskiego, szkoły ponadgimnazjalne poprawiają warunki kształcenia.

We wszystkich placówkach przeprowadzono bieżące prace remontowo- naprawcze i porządkowe w budynkach, na placach i boiskach szkolnych. Dokonano przeglądów stanu technicznego, przewodów kominowych, gaśnic i hydrantów oraz szczelności instalacji gazowej.

Prowadzone remonty i prace modernizacyjne mają znaczny wpływ na systematyczną poprawę warunków sanitarno-higienicznych w placówkach oświatowo- wychowawczych.

- Dbamy o to, aby szkoły w naszym powiecie gwarantowały najlepszy możliwy standard. Dziś, po latach nakładów, oferują znakomite warunki dla wszystkich uczniów. Dowodem na to bardzo dobre wyniki matur, plasujące nasze placówki w czołówce- podkreśla Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.

Zgodnie z Decyzją Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie
w Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie oraz w Zespole Szkół w Żarkach wykonano instalację przeciwpożarowego wyłącznika odcinającego dopływ prądu.

Ponadto zakres i przebieg prac remontowych prowadzonych w placówkach przed rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015 obejmował:
W Zespole Szkół w Żarkach została przeprowadzona usługa okresowej kontroli instalacji elektrycznej i piorunochronowej.

W Zespole Szkół nr 2 przeprowadzono nast. remonty:
- wymiana drzwi wejściowych do szkoły- aluminiowych z naświetlami (obok Sali gimnastycznej) i drzwi ewakuacyjnych z korytarza głównego na dziedziniec- aluminiowych z naświetlami; malowanie pracowni komputerowej (nr 207); remont pracowni matematycznej (nr 305)- malowanie ścian, ułożenie podłogi panelowej; uzupełnienie ubytków tynku, naprawa gzymsów, obróbki blacharskiej, malowanie elewacji zewnętrznej sali gimnastycznej; uzupełnienie ubytków tynku, obróbka blacharska ściany szczytowej, malowanie elewacji zewnętrznej i bram wjazdowych garaży szkolnych; malowanie korytarza nad wejściem głównym do szkoły, naprawa opadniętego tynku sufitu; malowanie pomieszczenia szatni szkolnej obok sali gimnastycznej.

W Liceum Ogólnokształcącym: renowacja parkietu- cyklinowanie, trzykrotne malowanie, szpachlowanie, podklejenie ruchomych części parkietu, malowanie linii boiska w sali gimnastycznej; malowanie farbami olejnymi i emulsyjnymi ścian i sufitów sali gimnastycznej (w trakcie realizacji); malowanie dwóch klasopracowni; malowanie pokoju nauczycielskiego

W Zespole Szkół nr 1: odnowienie korytarza na parterze szkoły- położono piaskowiec rustykalny na całej długości korytarza, pomalowano ściany, sufity, belki stropowe, cokoliki, parapety, ościeżnice i ławki.

Na zrealizowanie powyższych prac zostały przeznaczone środki z rezerwy celowej oświatowej zgodnie z uchwałą nr 754/2014 Zarządu Powiatu w Myszkowie z dnia 26 czerwca 2014 r. w kwocie 37.000,00 zł oraz środki zgromadzone na wydzielonym rachunku dochodów.

25

WRZ

2014

41414

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.