Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie konkursu o Powstaniu Warszawskim

Zakończył się organizowany przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie konkurs historyczny pt. „Powstanie Warszawskie – heroiczny zryw Polaków”. Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.

To już trzeci konkurs historyczny, przygotowany w Starostwie. Wcześniej młodzież Powiatu Myszkowskiego pisała o Powstaniu Styczniowym i Kościuszkowskim. Tym razem przed uczestnikami stanęło być może najtrudniejsze zadanie, z uwagi na fakt, że Powstanie Warszawskie nadal budzi bardzo silne emocje.

W odróżnieniu od poprzednich, tegoroczny konkurs był adresowany wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas oceny prac brano pod uwagę merytorykę, formę, pomysłowość i walory literackie.

Przed komisją stanęło niezmiernie trudne zadanie, gdyż wszystkie prace okazały się bardzo dobrze napisane i zawierały własne przemyślenia, często sięgające bardzo głęboko w istotę ówczesnej sytuacji zarówno powstańców, jak i całego kraju. Na podkreślenie zasługuje fakt, że uczniowie prezentowali jasne i dobrze uzasadnione poglądy – niezależnie od tego, jakie mieli zdanie o Powstaniu. Dowodzi to dojrzałości poglądów historycznych, umiejętności rozumienia procesu dziejowego oraz jego wpływu na losy pojedynczych ludzi i całych narodów.
Prace oceniała Komisja w składzie: Agnieszka Żmudzka, Barbara Kilanowska, Marcin Pilis.

Pierwsze miejsce za najlepszą pracę zajęła Inga Helman – uczennica Zespołu Szkół w Żarkach, drugie miejsce przypadło Maksymilianowi Bazylakowi – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie, trzecie – Magdalenie Mazanek – uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie.

Wyróżnione prace w najlepiej wpisały się w kryteria oceny, ponadto cechowała je nietuzinkowość ujęcia i wielowymiarowość dowodzenia swoich racji.
Wręczenie nagród miało miejsce w Starostwie Powiatowym. Laureatów przyjął Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.
- Dziękuję wam, że podjęliście ten wysiłek i poświęciliście wiele czasu, aby napisać prace na konkurs. Temat był bardzo trudny, w tym większym stopniu jestem pełen podziwu dla was wszystkich. Dotyczy to nie tylko prac nagrodzonych, ale wszystkich- powiedział Starosta, podkreślając, że konkursy upamiętniające ważne wydarzenia w historii Polski są bardzo ważną formą edukacji i zdobywania gruntownej wiedzy o naszych dziejach. Dzięki temu młodzież potrafi lepiej zrozumieć proces historyczny, a co za tym idzie podstawy funkcjonowania współczesnego świata.


Laureaci Inga Helman, Maksymilian Bazylak i Magdalena Mazanek wraz z opiekunami szkolnymi i Starostą Myszkowskim Wojciechem Pichetą

03

LIS

2014

57899

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kw_12643305.JPG

Zdjęcie: kw_12643305.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.