Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Regionalny Przegląd Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych

Wielkie regionalne święto organizacji ludowych znów odbyło się w Powiecie Myszkowskim. Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych tym razem odbyła się w Koziegłowach, w hali Zespołu Szkół. Wśród zaproszonych gości znalazła się Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Prezentacje stołów w czas bożonarodzeniowy zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że na długo przed oficjalnym rozpoczęciem halę wypełnił tłum gości. Jak zwykle, wspaniałe wrażenie robiły piękne zastawione i przystrojone stoły, na których można było znaleźć tradycyjne polskie potrawy świąteczne. Koła Gospodyń Wiejskich z kilku powiatów miały do zaoferowania smakołyki, przygotowane według tradycyjnych receptur. Przed każdym stoiskiem gromadziły się grupy gości, pragnące skosztować świątecznych specjałów.

Gości zaproszonych i wszystkich zebranych powitali wspólnie Burmistrz Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczyk i Przewodniczący Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin.

Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceprzewodniczący Jan Kieras, Radni Powiatu – Mariusz Morawiec, Józef Lazar, Piotr Kołodziejczyk.

Wicestarosta Anna Socha-Korendo w swoim przemówieniu podziękowała za zaproszenie, winszując wspaniałego przedsięwzięcia, jak również podkreśliła ogromny wkład i pracę pań z kół gospodyń wiejskich, które poświęciły czas i wykorzystały wszystkie swoje zdolności do przygotowania swoich stołów. Wicestarosta złożyła w imieniu Starosty Dariusza Laseckiego wszystkim obecnym życzenia spokojnych świąt i dobrego 2015 roku.

Po przemówieniach nadeszła pora na podziwianie stoisk wigilijno-bożonarodzeniowych. I rzeczywiście – było co podziwiać! Swoje wyroby zaprezentowały KGW z czterech powiatów: myszkowskiego, częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego. Zachwycała różnorodność oferty kulinarnej i bogactwo zdobień, dzięki którym każde stoisko zachowało swój unikalny charakter. Goście mieli okazję skosztować przysmaków, przyrządzonych w tak rozmaity sposób, że każdy z nich – mimo iż powszechnie znany – za każdym razem smakował inaczej.

Regionalna prezentacja stołów okazała się sukcesem – od początku do końca wzdłuż stoisk tworzyły się kolejki chętnych do poczęstunku.
Organizatorami Prezentacji byli Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie oraz Gmina Koziegłowy.


Wicestarosta Anna Socha-Korendo na zdjęciu z Burmistrz Niegowy Dorotą Hajto-Mazur, Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim i Radnym Powiatu Mariuszem Morawcem


Z rąk Wicestarosty Anny Sochy-Korendo okolicznościowy stroik odebrał Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka

15

GRU

2014

56427

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

stolk11_361426905.JPG

Zdjęcie: stolk11_361426905.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.