Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konkurs Kolęd, będący od dziewięciu lat coroczną tradycją w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, kultywuje tradycję śpiewania kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. W tym roku po raz pierwszy miał on formę konkursu powiatowego. Zarząd Powiatu w Myszkowie wsparł Konkurs w postaci nagród dla laureatów.

W Konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI z całego Powiatu Myszkowskiego. Występy odbywały się w porajskim Kinie Bajka. Wszystkie prezentacje charakteryzowały się pomysłowością i oryginalnością wykonania. Niektóre z kolęd młodzi artyści zaśpiewali ze swoim własnym akompaniamentem muzycznym. Bożonarodzeniowe tradycje muzyczne były dla dzieci wspaniałą okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i aktorskich.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Przewodnicząca Rady Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Radna Gminy Poraj Małgorzata Rodek, Sołtys Jastrzębia Edward Kuc.

Wicestarosta Anna Socha-Korendo, zwracając się do uczestników, pogratulowała zarówno organizatorom, jak i uczestnikom oraz życzyła adeptom śpiewu rozwijania talentów i sukcesów na wielu scenach.

Jury w składzie: Sebastian Ruciński, Magdalena Ryziuk – Wilk i Anna Bogacz stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż wykonania kolęd były bardzo dobre, a uczestnicy wykazali się niemałymi umiejętnościami.

Ostatecznie, klasyfikacja laureatów przedstawia się następująco:
Kategoria klas I-III:
I m. - Hanna Rehlich z Żarek Letniska (opiekun Czesława Sowińska) oraz Sandra Słocińska z SP nr 1 w Myszkowie (op. Małgorzata Kłósek); II m. - Magdalena Bąk z Kuźnicy Starej (op. Rafał Polegaj); III m. - Wiktoria Cesarz z Winowna (op. Bogusława Frączek), wyróżnienie- Julia Tkacz z SP nr 5 w Myszkowie (op. Renata Rajczyk), Olivier Felisiak z SP nr 1 w Myszkowie oraz Zofia Wnuk z Choronia.

Kategoria klas IV-VI:
I m. - Natalia Masłonik z Jastrzębia (op. Marta Łysek); II m. - Natalia Kwarciak z Żarek (op. Sylwia Frydrych-Góral) oraz Katarzyna Łabuś z Poraja (op. Danuta Służałek-Jaworska); III m. - Weronika Konieczniak z SP nr 2 w Myszkowie (op. Iwona Gradzik) oraz Sara Korumbel z Przybynowa (op. Marcin Todynek), wyróżnienie Ewa Struzik z SP nr 2 w Myszkowie, Sara Jałowiec z SP nr 1 w Myszkowie, Zofia Bączyńska z Żarek Letnisko (op. Krzysztof Szymaniec) oraz Tymoteusz Dudek z SP nr 1 w Myszkowie (op. Urszula Cupiał).

Uczestnicy Powiatowego Konkursu Kolęd otrzymali statuetki, książki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu Myszkowskiego ze Starostą Dariuszem Laseckim jako przewodniczącym oraz Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę.

Gratulacje i życzenia rozwijania talentu złożyła p. Anna Socha-Korendo, natomiast słowa podziękowania w imieniu organizatorów - Jadwiga Kidawa, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Wielkiego w Jastrzębiu.

Organizatorami Konkursu byli Marta Łysek i Rafał Polegaj.


Laureaci w Powiatowym Konkursie Kolęd z gośćmi honorowymi i członkami jury


Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski wręczał nagrody najlepszym wykonawcom

12

STY

2015

80049

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

koledykk3_764309291.JPG

Zdjęcie: koledykk3_764309291.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.