Logo: Powiat Myszkowski
Powiat Myszkowski

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

23 Finał WOŚŒP

Za nami już 23 Finał Wielkiej Orkiestry ŒŚwiątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra grała na rzecz podtrzymania standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej osób starszych. Kolejny raz udało się uzyskać rewelacyjny wynik zbiórki. W całym Powiecie Myszkowskim zebrano ponad 81 tysięcy złotych (zbiórka i licytacje). Zarząd Powiatu w Myszkowie wsparł całą akcję, pomagając kwestującej młodzieży.

W gminach Powiatu Myszkowskiego mieszkańcy hojnie wspomagają zbiórkę pieniędzy, jaka w styczniu odbywa się w całym kraju. To już tradycja naszych gmin, że często biją kolejne rekordy, a wynikiem całej akcji jest m.in. doposażenie szpitala powiatowego.

W minioną niedzielę od wczesnego ranka wolontariusze przemierzali ulice wielu miejscowoœci, nie bacząc na silny wiatr bądźŸ inne niedogodnoœści. Estetycznie zaprojektowane puszki z wolna zapełniały się pieniędzmi. Efekt, jak zawsze, okazał się imponujący.

Myszków, Koziegłowy, Niegowa
Myszkowski Sztab WOŚŒP koordynował pracę w trzech gminach, współpracując ze sztabem koziegłowskim. Całodzienna kwesta 170 wolontariuszy w Myszkowie, Koziegłowach i Niegowie zakończyła się wspaniałym rezultatem. Mieszkańcy wrzucili do puszek aż 49 542,09 zł. Jeśœli dodamy do tego prawie 4300 zł ze wszystkich licytacji, tegoroczne osiągnięcie myszkowskiego Sztabu przedstawia się nadzwyczaj okazale.

Warto podkreœślić, że trud całodziennego kwestowania wzięli na siebie również Radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska, która jako wolontariuszka uzbierała najwięcej pieniędzy spośœród wszystkich kwestujących –- 1564,90 zł, i Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski. Oboje dopiero wieczorem zjawili się w MDK-u, aby oddać swoje puszki.


Radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska (rekordzistka myszkowskiej kwesty) i Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski także kwestowali; tu: przekazanie puszek w sztabie WOŚŒP

Imprezę wsparł czynnie Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, dzięki któremu scena myszkowska mogła rozbrzmieć œświetną muzyką. Starosta niejednokrotnie podkreœślał wartoœść działań tego typu, podejmowanych w Powiecie Myszkowskim, których cele są szczytne i wartoœściowe.


Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki (drugi z prawej w drugim rzędzie) osobiśœcie wsparł akcję; tu: na zdjęciu w towarzystwie Jerzego Woszczyka - Przewodniczącego Rady Miasta w Myszkowie, Radnej Zofii Jastrzębskiej i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego

Ponadto Zarząd Powiatu zapewnił wolontariuszom gorący posiłek w postaci smakowitej grochówki serwowanej bezpoœśrednio z kuchni polowej, którą przygotował Myszkowski Klub Motocyklowy.


Kuchnia polowa dla wolontariuszy; na zdjęciu członkowie Myszkowskiego Klubu Motocyklowego; przygotowana przez Klub grochówka była smakowitym ukoronowaniem wyczerpującego dla wolontariuszy dnia

- Jest to zasługa wielu ludzi, którzy poświęcili swój wolny czas i przez kilka tygodni ciężko pracowali, aby w niedzielę 11 stycznia osiągnąć imponujący efekt. Szczególne podziękowania należą się wszystkim partnerom i sponsorom akcji, członkom sztabu, wolontariuszom, którzy pomimo trudnych warunków pogodowych przemierzali teren naszego powiatu w poszukiwaniu darczyńców, a także pracownikom Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, którzy do póŸźnych godzin wieczornych liczyli zebrane pieniądze. Dziękuję członkom Myszkowskiego Klubu Motocyklowego za przygotowanie „grochówkowej kwesty” oraz Monice Pniakowskiej i Forum Kobiet za przygotowanie „ciasteczkowej kwesty”. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich zespołów, które koncertowały podczas finału, a szczególnie dla Sebastiana „Mumina” Rucińskiego i Myszkovia Band wraz z zespołem wokalnym Ciaputki, dla Mariusza Kaczmarczyka i Artura Rynkiewicza za profesjonalne nagłośœnienie koncertu oraz Michała Szewczyka za przygotowanie pokazu sztucznych ogni. Dziękuję również ochronie i służbom mundurowym za dopilnowanie bezpieczeństwa podczas finału. To Wy otwieracie serca mieszkańców naszego powiatu na szczytne przedsięwzięcie jakim jest WOŚŒP i to dzięki Wam powiat myszkowski może co roku chwalić się swoim wkładem w tę wspaniałą ideę- mówi Rafał Kępski, szef sztabu WOŚŒP w Myszkowie, który koordynował całą akcję.

Finał miał miejsce, jak co roku, w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, mimo iż imprezy włączone w niedzielną akcję zaczęły się wczeœśniej. W hali Liceum Ogólnokształcącego od rana trwał Turniej Halowej Piłki Nożnej na rzecz WOŚŒP. Grupa sportowa "„Ambitni Amatorzy”" zorganizowała bieg towarzyszący 23 Finałowi, w którym uczestniczyło prawie 20 uczestników, a pokonany dystans to prawie 12 km, natomiast od godziny 16.00 scena MDK-u należała do artystów.

Program zaplanowano z rozmachem. Początek wyznaczyła krótka etiuda w wykonaniu Teatru Fajrant, następnie przyszedł czas na orkiestrowe mocniejsze granie. W Myszkowie wystąpili również powszechnie znani artyœci – Michał Gasz i Aneta Słocińska. Zaprezentowali się wykonawcy z Myszkowa – Chór Młodzieżowej Orkiestry MDK, Anna Andrzejewska, Prawo Głosu (Mechanik i Rasta), Katarzyna Moœ i in.

Szczególnym punktem była licytacja, którą poprowadzili Marta Muszczak, Rafał Kępski i Adam Zaczkowski. Rywalizacja mieszkańców była pełna emocji, ale co najważniejsze - owocna.


Adam Zaczkowski, Marta Muszczak, Rafał Kępski wspólnie poprowadzili licytację w Myszkowie

Sponsorzy imprezy: Zarząd Powiatu w Myszkowie, Burmistrz Miasta Myszkowa, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Pizzeria CAPRI, Biuro Turystyczne, DENAR-TRAVEL, Drukarnia Serix-Bis, Protektor Security – ochrona Finału, Dariusz Lasecki.

Wspierające instytucje: Towarzystwo Sportowe Libero, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie wraz z pracownikami banku, którzy liczyli zebrane œśrodki, Myszkowski Klub Motocyklowy, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Hufiec Ziemi Myszkowskiej ZHP, Straż Miejska w Myszkowie oraz Komenda Powiatowa Policji, LO Myszków im. H. Sucharskiego

Sztab XXIII WOŒP - Gminy: Myszków, Niegowa
Koordynator – Rafał Kępski
Odpowiedzialni za organizację koncertu finałowego i prowadzący finał - Adam Zaczkowski i Marta Muszczak
Odpowiedzialny za organizacje finału w Niegowie – Łukasz Haładus
Odpowiedzialna za wolontariuszy w Myszkowie – Marta Muszczak
Główny Skarbnik - Teresa Mastalerz wraz z Agnieszką Męcik oraz Moniką Płaczek
Pozostali członkowie Sztabu: Tomasz Szlenk, Małgorzata Lewicka, Alan Kopecki, Robert Golik, Katarzyna ŒŚwiderska

Gmina Poraj
W gminie Poraj kwestowało 55 wolontariuszy, natomiast finałowy koncert odbył się w sali widowiskowej porajskiego kina „Bajka”. Wynik kwesty przeszedł najœśmielsze oczekiwania, mieszkańcy gminy hojnie wsparli organizatorów, dzięki czemu ponownie udało się osiągnąć rekord –- do puszek wolontariuszy trafiło aż 17.360 zł.

Szefem Sztabu WOŒP i koordynatorem akcji, podobnie jak w latach poprzednich, była Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Aspera” w Poraju Katarzyna KaŸźmierczak.

Poraj słynie ze znakomicie przygotowywanych imprez kulturalnych. Nic więc dziwnego, że wysiłkiem Gminnego Oœśrodka Kultury, którym kieruje Magdalena Ryziuk-Wilk, przygotowano wspaniały koncert finałowy, podczas którego zaprezentowali się zaproszeni artyœci, jak również miejscowa utalentowana młodzież.

Ważnym punktem Finału była licytacja, którą poprowadzili Katarzyna KaŸźmierczak i szef Referatu Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy Andrzej Kozłowski, których wspomagali Paulina Bejm i Anna Torbus. Powodzeniem cieszyły się zwłaszcza soki firmy Sokpol, gadżety orkiestrowe, rękodzieło, sprzęt AGD, gadżety podarowane przez Bank BGŻ. Najwyższe kwoty uzyskano za obraz Marty Jędrzejewskiej oraz srebrne i złote serca od Państwa Hadów.

Czynny udział w licytacji wzięli przedstawiciele samorządu Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Wójt Poraja Łukasz Stachera, którzy odważnie licytując windowali kwoty na coraz wyższy szczebel.


Wicestarosta Anna Socha-Korendo wzięła czynny udział w licytacji, podbijając cenę i ostatecznie płacąc za niejeden przedmiot; tu: z córką, która otrzymała wylicytowaną skarbonkę

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom oraz osobom i instytucjom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji, a w szczególnoœści: Za możliwoœść zorganizowania koncertu – firmie Eltom i panu Tomaszowi Pelce. Za wikt dla wolontariuszy: Beacie i Sławomirowi Sajdakom, Krzysztofie i Markowi Salomońskim, Barbarze Mizera, piekarni Musialik i Samilak z Żarek Miasto, piekarni „Czar słodyczy” i sklepowi „Rogalik” (Agnieszka Morawska, Mariusz Pietrzak, firmie „Packing” (naczynia jednorazowe); za pyszne ciasta i babeczki – Robertowi Hadzie, Joli Zalega, Wioli Cesarz i Eli Sitek. Za fantastyczne fanty: firmie „Sokpol”, bankowi BGŻ w Myszkowie, Beacie Magiera, Marcie Jędrzejewskiej oraz całej potężnej grupie darczyńców, których personalia są aktualnie pieczołowicie ustalane. Za „bazę i opokę” dziękujemy dyrektor GOK-u, Magdalenie Ryziuk Wilk z zespołem. Za akustyczny i wizualny efekt koncertu teamowi: Piotr Matuszczyk, Rafał KaŸźmierczak. Za wsparcie i pomoc Wydziałowi Promocji UG Poraj w osobach Andrzeja Kozłowskiego i Pawła Krzyczmonika (z goœścinnym udziałem Rafała Polegaja). Za efekty specjalne i stałą współpracę i wsparcie – Michałowi Szewczykowi. Za bezpieczeństwo policjantom z Myszkowa i Koziegłów i strażakom z OSP Poraj. Za sprawne i solidne policzenie kasy – Agnieszce Lamch i Anetce Piotrowskiej ( w asyœcie Uli Grzywacz i Martyny Kasprzyk), a za jej przechowanie i nieodpłatne wysłanie – dyrektor BPS w Poraju, Halince Musialik. Za wsparcie i zawziętą licytację: Wójtowi Gminy Poraj, Łukaszowi Stacherze i vice – staroœcie, Ani Socha – Korendo.

Gmina Żarki
W tym roku do żareckiego sztabu WOŒP przyłączyła się gmina Janów. Łącznie cały sztab zebrał 16 440 zł, w tym w gminie Żarki – 9 844 zł. Finał odbył się w sali Domu Kultury w Żarkach, gdzie miał miejsce koncert i aukcja. Całoœść poprowadziła Katarzyna Kulińska-Pluta, Rzecznik Urzędu w Żarkach. Lokalni artyœci mogli tego dnia zaprezentować się na pięknie przygotowanej scenie, gdzie oprócz występów zespołów muzycznych i solistów, odbyły się krótkie przedstawienia teatralne i taneczne.


Na scenie w Żarkach zaprezentowało się wiele młodych talentów

Koncert zakończył pokaz sztucznych ogni ŒŚwiatełko do Nieba, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który objął honorowy patronat nad imprezą.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom i wszystkim występującym na koncercie finałowym WOŒP w Żarkach, prowadzącej Finał Katarzynie Kulińskiej-Plucie, osobom liczącym pieniądze: Halince Tabaka, Barbara Zjawińska, Lidia Szczepankiewicz, Elżbieta Gzieło.
A także sponsorom i partnerom: Burmistrz Klemens Podlejski, Gmina Żarki, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Szkoła Podstawowa w Żarkach, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Jaworzniku, Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Przedszkole Publiczne w Żarkach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, OSP w Żarkach, Miejsko-Gminny Oœrodek Kultury w Żarkach, ŒŚląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka, Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie, Positive Energy, P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz, SERVO Częstochowa, BGŻ, Hokus Pokus, Przystań Leœniów, Pani Klaudia Kot - właœścicielka pokoi goœścinnych Jurajskie Noclegi, Żarki, ul. Leœna 1,
Straż Miejska w Żarkach i Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.
Autor:  Rzecznik
13
STY
2015
46695
razy
czytano

2182/4315

Na skróty

Zobacz najpotrzebniejsze linki

Powiat Myszkowski
Ciasteczka cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. To niewielkie pliki zawierające ciąg znaków, które są wysyłane i zapisywane na urządzeniu użytkownika.

Dowiedz się więcej...
  • Pliki umożliwiające prawidłowe działanie Serwisu oraz funkcjonalności, z których Użytkownik chce skorzystać, np. uwierzytelniające pliki cookies czy pliki sesji użytkownika. Do tej grupy zaliczamy także pliki związane z mechanizmem Google reCAPTCHA, który jest niezbędny do bezpiecznego wysłania formularzy kontaktowych. Bez ich zapisania na urządzeniu Użytkownika korzystanie z Serwisu jest niemożliwe.
  • Pliki umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i dostosowanie ich do jego potrzeb, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. Pozwalają one Usługodawcy na poprawę funkcjonalności i wydajności strony. Wyłączenie tych ciasteczek spowoduje, że pewne funkcjonalności strony WWW nie będą dostępne.
  • Do tej kategorii należą cookies, które umożliwiają przechowywanie danych, powiązanych ze statystykami (np. czas trwania wizyty). Tworzone i wykorzystywane są przez naszego partnera firmę Google i jego usługę Google Analytics. Umożliwiają one realizację modelu biznesowego poprzez m.in. zbieranie informacji nt. odwiedzających stronę WWW. Ich wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości analizy odwiedzin, kręgów zainteresowań itp. Wyłączenie tych ciasteczek nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.
  • Do tej kategorii należą cookies, które umożliwiają przechowywanie danych, powiązanych z reklamami. Tworzone i wykorzystywane są przez naszego partnera firmę Google i jego usługi Google AdSense i DoubleClick. Umożliwiają one realizację modelu biznesowego poprzez wyświetlanie reklam naszego serwisu WWW. Ich wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości realizacji przez Usługodawcę przychodów mających istotny wpływ na działanie i rozwój Serwisu. Wyłączenie tych ciasteczek nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.
  • Wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami. Opcja ta umożliwia realizację modelu biznesowego poprzez wyświetlanie reklam naszego serwisu WWW. Jej wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości realizacji przez Usługodawcę przychodów mających istotny wpływ na działanie i rozwój Serwisu. Wyłączenie tej opcji nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
w4_20981811.JPG

w4_20981811.JPG

Logo: Powiat Myszkowski
Powiat Myszkowski