Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ponad 2 miliony dla Powiatu Myszkowskiego

Powiat Myszkowski otrzymał promesę na dotację sięgającą ponad 2 milionów zł. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje o charakterze drogowym. W imieniu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego promesę odebrała z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Pieniądze na kolejną inwestycję powiatową pochodzą z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W ramach podziału funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Powiat Myszkowski otrzymał promesę w wysokości 2.132.000 zł. Dzięki tym pieniądzom podjęte zostaną ważne dla gminy Niegowa inwestycje.

Wykonana zostanie przebudowa drogi powiatowej nr 3807S na odcinku Bliżyce-Sokolniki. Wysokość dofinansowania to 2.100.000 zł. Inwestycja może zostać rozpoczęta w lipcu, a jej zakończenie jest planowane w tym roku.

Ponadto dzięki wsparciu w wysokości 32.000 zł będzie sporządzona dokumentacja projektowo-budowlana w ramach zadania „Zabezpieczenie osuwiska na skarpie wykopu drogowego w ciągu drogi powiatowej nr 1016S relacji – gr. z powiatem częstochowskim – Bystrzanowice – Mzurów – skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1015S Niegowa- skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 789 w miejscowości Mzurów na terenie gminy Niegowa.”

Umowa na przekazanie dotacji zostanie podpisana po przekazaniu przez Powiat Myszkowski odpowiednich dokumentów, co ma nastąpić do 29 maja 2015 r.Wicestarosta Anna Socha-Korendo odbiera z rąk Wojewody Piortra Litwy promesę na dotację dla Powiatu Myszkowskiego


Swoje promesy odebrali również przedstawiciele gmin z Powiatu Myszkowskiego; tu: na wspólnym zdjęciu z Wojewodą Piotrem Litwą: Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski

24

LUT

2015

17738

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

promesa1_197150396.jpg

Zdjęcie: promesa1_197150396.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.