Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konferencja o nowoczesnym samorządzie

Wicestarosta Anna Socha-Korendo wzięła udział w konferencji „Nowoczesny samorząd – gwarancją rozwoju regionów” w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Gościem honorowym był Premier Jerzy Buzek.

Merytoryczne rozmowy dotykające palących problemów samorządów w Polsce są bardzo potrzebne, zwłaszcza kiedy przekazywana wiedza ma szanse przyczynić się do wzrostu efektywności i rozwoju lokalnych terenów. Za takie spotkanie należy uznać konferencję, zorganizowaną przez Jurajsko-Śląskie Stowarzyszenie Dom Europejski oraz Fundację Foris.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się m.in. Premier Jerzy Buzek, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa, Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona.

Powiat Myszkowski na konferencji reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo wraz z Markiem Węgrzynowiczem – Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie, ale nie zabrakło również przedstawicieli gmin – Myszkowa, który reprezentował Burmistrz Włodzimierz Żak oraz Żarek – reprezentowanych przez Burmistrza Klemensa Podlejskiego.

Spotkanie przybrało formę tematycznych prelekcji, po których odbyła się dyskusja. Rozmawiano m.in. o tym, jak wykorzystać standardy międzynarodowe w administracji, w jaki sposób efektywnie rekrutować pracowników samorządowych oraz za pomocą jakich metod podnieść standardy pracy pracowników urzędów.

Konferencję podsumował Premier Jerzy Buzek, który był pod dużym wrażeniem przygotowania samorządowców oraz merytorycznych uwag.

W opinii Wicestarosty Anny Sochy-Korendo spotkania na szczeblu samorządowym, których celem jest poprawa jakości pracy urzędniczej rozumianej jako służba społeczeństwu, mogą przynieść wymierne efekty, jeśli poszczególne samorządy będą wspólnie wdrażać nowoczesne rozwiązania. Istotnym elementem skutecznego samorządu jest również głęboka samoświadomość kadry urzędniczej, jako grupy mającej duże znaczenie dla funkcjonowania lokalnych społeczności, a co za tym idzie dbającej o jakość swojej pracy ze szczególną pieczołowitością.


Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Dyrektor PUP w Myszkowie Marek Węgrzynowicz na konferencji


Uczestnicy konferencji razem, w środku Premier Jerzy Buzek

23

LUT

2015

6642

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

konf1_872025314.JPG

Zdjęcie: konf1_872025314.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.