Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski na spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wziął udział w piątkowym spotkaniu przedstawicieli samorządów z województwa śląskiego z Prezydentem Bronisławem Komorowskim.

- Wizyta Prezydenta w naszym województwie była bardzo owocna. Padły ważne deklaracje. Prezydent wnikliwie wsłuchał się w nasze problemy samorządowe, które poruszaliśmy jako przedstawiciele lokalnych społeczności. Widzimy, że nasz region jest w polityce Prezydenta istotnym ogniwem i możemy z jego strony liczyć na przychylność- mówi Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

Spotkanie dotyczyło najważniejszych spraw dla całego województwa. Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z samorządowcami m.in. o problematyce programu rozwoju skierowanego dla Śląska, którego zakres wykraczałby poza Regionalny Program Operacyjny i Kontrakt Regionalny dla całego regionu. Byłaby to dla naszego województwa wielka szansa, gdyż oznacza to duże środki, z których można korzystać w ramach lokalnych inwestycji. Prezydent wyraził poparcie dla takiego programu. Być może już w marcu zostanie on zaprezentowany.

Podczas dyskusji samorządowcy zapoznali Prezydenta z problemami, przed jakimi stoją jednostki samorządowe w województwie, nie tylko czysto administracyjnymi i inwestycyjnymi, ale również społecznymi.
Prezydent podkreślił, że spotkanie jest bardzo ważne w kontekście budowy dialogu społecznego, który powinien stać się podstawą w rozwiązywaniu różnorodnych problemów w całym kraju.

18

LUT

2015

51253

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.