Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna już oficjalnie działa w nowej siedzibie – tzw. pałacyku przy ul. Pułaskiego 42 w Myszkowie. W uroczystym otwarciu uczestniczyła Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Budynek dawniej należący do rodziny Bauerertzów, przez wiele lat po wojnie pełnił funkcje publiczne, mi.in. był siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy. Po przenosinach PUP w nowe miejsce, obiekt będący własnością Powiatu Myszkowskiego stał pusty.

Było jasne, że z budynkiem coś trzeba zrobić, gdyż pozostawienie go w dotychczasowym stanie mogło grozić poważną degradacją. Były plany związane z jego sprzedażą, do czego jednak nie doszło. Ostatecznie Rada Powiatu w Myszkowie zadecydowała o przeznaczeniu środków na remont pałacyku, w wyniku czego budynek prezentuje się znakomicie i jest przystosowany do funkcji administracyjno-biurowych.

- Bardzo się cieszę, że kolejna publiczna instytucja ma swoją siedzibę w budynku, który zdecydowaliśmy się poddać gruntownemu remontowi. Dzięki tej inwestycji poprawiła się infrastruktura powiatowa z korzyścią dla mieszkańców. Ważne, że obiekt, który przez kilka lat stał nieużytkowany, dziś jest tak efektywnie wykorzystany, a podmioty mające w nim swoją siedzibę dysponują bardzo dobrą lokalizacją- mówi Wicestarosta Anna Socha-Korendo, dodając, że do tej pory współpraca z PSSE przebiegała zawsze bardzo dobrze i z pewnością będzie tak przebiegała nadal.

Pod koniec ubiegłego roku swoje biura zajął Powiatowy Inspektorat Weterynarii, natomiast wczoraj (czwartek) miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Stacja do tej pory mieściła się przy ul. Sikorskiego, gdzie warunki pracy były, biorąc pod uwagę potrzeby, niezadowalające. Wyremontowany budynek całkowicie spełnia wymagania.

Na otwarciu zjawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego – Wicestorsta Anna Socha-Korendo, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Grzegorz Hudzik, Wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Radna Powiatu Dorota Kaim-Hagar i , Dyrektor PSSE w Myszkowie Marek Olenderek z pracownikami.


Wspólne zdjęcie pod nową siedzibą PSSE; na fotografii: Wicestorsta Anna Socha-Korendo, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Grzegorz Hudzik, Wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Radna Powiatowa Dorota Kaim-Hagar, Dyrektor PSSE w Myszkowie Marek Olenderek z pracownikami

06

LUT

2015

76262

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

psse1_370174889.JPG

Zdjęcie: psse1_370174889.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.