Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym trwa Kwalifikacja Wojskowa

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie przebiega Kwalifikacja Wojskowa. W jej rozpoczęciu uczestniczyli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Co roku w Starostwie Powiatowym odbywa się trzytygodniowe badanie, które – obok swego podstawowego celu, jakim jest zaewidencjonowanie i przydzielenie kategorii pod kątem służby wojskowej – staje się interesującym sposobem na zapoznanie się ze współczesnymi wymogami wojskowości oraz życiem wojskowym.
Każdej z osób, które stają do Kwalifikacji Wojskowej zostaje założona ewidencja wojskowa. Ponadto każda osoba zostanie zbadana przez Powiatową Komisję Lekarską dla Powiatu Myszkowskiego. Na podstawie tegoż badania wydaje się orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz książeczkę wojskową.

Kwalifikacja służy także poszerzeniu wiedzy na temat obronności kraju, a niejednokrotnie wpływa na podjęcie przez młodych ludzi decyzji o własnej drodze życiowej. Młodzież ma bowiem okazję zapoznać się z materiałami multimedialnymi z zakresu wojskowości i lepiej zrozumieć ideę obronności.

W miniony poniedziałek Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo odwiedzili zebraną na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego młodzież, która jest poddawana procedurze związanej z kwalifikacją.Na rozpoczęcie Kwalifikacji przybyli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo, którzy życzyli młodym osobom zdobycia wielu ciekawych informacji na temat wojskowości; na zdjęciu z Barbarą Kilanowską, koordynującą cały proces Kwalifikacji, majorem Andrzejem Kowalskim - reprezentującym WKU i Sławomirem Cichoniem z Komisji Lekarskiej.

- Życzę wszystkim, aby badania przebiegły sprawnie i z dobrym rezultatem. Kwalifikacja to dla młodych ludzi okazja do zetknięcia się z tematyką wojskową i możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki. Warto z tego korzystać- mówił Starosta Dariusz Lasecki.

Do Kwalifikacji Wojskowej w okresie od 09.02.2015 do 26.02.2015 r. wezwano 378 mężczyzn z terenu Powiatu Myszkowskiego, urodzonych w 1996 r. oraz z roczników starszych z gmin: Myszków, Koziegłowy, Poraj, Żarki, Niegowa. Na Kwalifikację stawiło się również 9 kobiet.
Powiatowa Komisja Lekarska, powołana zarządzeniem Wojewody Śląskiego, na podstawie badania lekarskiego i dokumentacji medycznej określa kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej (A, B, D, E).


Sala Sesyjna Starostwa Powiatowego została przygotowana na przybycie młodzieży; na zdjęciu początek kwalifikacji - emisja materiałów multimedialnych; przy stole prezydialnym Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Barbara Kilanowska i przedstawiciel Wojewódzkiego Komendanta Uzupełnień mjr Andrzej Kowalski

09

LUT

2015

40649

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kw5_884668619.jpg

Zdjęcie: kw5_884668619.jpg

Ukryj moduł.