Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz kolejny młodzież z Powiatu Myszkowskiego rywalizowała w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Powiatowe eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nagrody dla najlepszych ufundowało Starostwo Powiatowe.

Eliminacje powiatowe były jednym z etapów Turnieju. Ich zwycięzcy będą reprezentować Powiat Myszkowski w eliminacjach wojewódzkich. Rywalizacja odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

Uczniowie biorący udział w Turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z szeroko rozumianego zakresu pożarnictwa. Postawą oceny wiadomości teoretycznych był test pożarniczy, w którym dominowały pytania dotyczące znajomości sprzętu i wyposażenia, bezpieczeństwa pożarowego, elementy fizyki i chemii. Okazało się, że młodzież świetnie radzi sobie z odpowiedziami.

Podczas podsumowania konkursu Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, gratulując uczestnikom, wyraził przekonanie o tym, jak duże znaczenie ma wiedza z zakresu pożarnictwa, która niejednokrotnie może przydać się na co dzień.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie. W pierwszej z nich – kategorii szkół podstawowych – najlepszymi okazali się: Bartosz Konopka (Koziegłowy), Natalia Czerwik (Myszków), Marcel Marchewka (Choroń). W drugiej kategorii – szkół gimnazjalnych – zwycięzcami okazali się Marta Olszewska, Sandra Kusaj, Aleksandra Krzyczmonik. W ostatniej z kategorii – szkół ponadgimnazjalnych – triumfowali Magdalena Morel, Karolina Jankowska, Anna Niedbała.

W skład komisji konkursowej weszli: st. kpt. Piotr Szulc (przewodniczący), członkowie: Dorota Ćwiląg (Sekretarz) oraz członkowie asp. sztab. Dariusz Karolczyk, kpt. Marek Grabiszewski, mł. kpt. Adrian Janoska.

Nagrody w postaci słuchawek, urządzeń mp4, ładowarek przenośnych do smart fonów i drobnych akcesoriów wręczali Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki oraz Komendant PSP w Myszkowie st. bryg. Krzysztof Migalski.


Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Krzysztof Migalski wręczali nagrody laureatom


Laureaci z zaproszonymi gośćmi na wspólnej fotografii

31

MAR

2015

92826

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

por1_57521932.jpg

Zdjęcie: por1_57521932.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.