Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W żareckim Gimnazjum zakończył się powiatowy konkurs ortograficzny, w którym wzięła udział młodzież z Powiatu Myszkowskiego. Nagrody dla laureatów w postaci książek przeznaczyło Starostwo Powiatowe.

Konkurs „Bezbłędny Gimnazjalista” został przygotowany już po raz drugi. Warto zaznaczyć, ze współorganizatorem przedsięwzięcia była Akademia Jana Długosza w Częstochowie.

Wartość edukacyjna konkursu nie pozostawia wątpliwości. Rozwijanie zainteresować kulturą języka polskiego i kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji są bardzo istotne, choć uczniowie niejednokrotnie traktują te reguły nie dość poważnie.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a różnice między najlepszymi były minimalne. Świadczy to o tym, że młodzież Powiatu Myszkowskiego potrafi dobrze posługiwać się językiem polskim w piśmie.
Uroczystość podsumowania rozpoczęła Dyrektor placówki Anna Janocha witając zaproszonych gości.

Na uroczystości Powiat reprezentowali Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, którzy byli pod wrażeniem umiejętności uczniów.

Wicestarosta pogratulowała wszystkim uczestnikom zaangażowania bez względu na wyniki. Sam udział bowiem jest już dowodem na chęć poprawnego stosowania zasad pisowni.


Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski podczas podsumowania konkursu


Laureaci i uczestnicy z zaproszonymi gośćmi

31

MAR

2015

60262

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

orto1_652911355.jpg

Zdjęcie: orto1_652911355.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.