Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat wspiera podjęcie działalności gospodarczej

Zakończył się projekt „Moja przyszłość to własna firma”, prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie. Dzięki niemu 20 osób otrzymało środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W miniony czwartek odbyła się konferencja podsumowująca efekty projektu.

Powiat Myszkowski wspiera wszelką działalność i projekty, które służą pomocą osobom decydującym się na prowadzenie własnej firmy. Podjęcie tego typu wyzwania niejednokrotnie jest bardzo trudne z uwagi na trudną sytuację rynkową bądź brak niezbędnych środków. Dlatego Powiat Myszkowski wychodzi naprzeciw takim właśnie inicjatywom.

Zakończenie projektu okazało się wielkim sukcesem. Jego głównym celem było podjęcie samozatrudnienia przez 20 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w myszkowskim PUP. Najważniejszym aspektem było wsparcie finansowe w wysokości 40 tys. zł. Ponadto w ramach projektu zapewniono indywidualny plan działania, doradztwo zawodowe i warsztaty psychologiczne, szkolenie z zakresu przedsiębiorczości, wsparcie pomostowe przez 6 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej w kwocie 1600 zł miesięcznie.

Na konferencji podsumowującej, zebranych przedsiębiorców odwiedzili Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, którzy nie ukrywali tego, że osiągnięcia i pomysłowość uczestników projektu zrobiła na nich wielkie wrażenie.

- Dzisiejsze spotkanie dowodzi tego, jak przedsiębiorcze i odważne osoby mieszkają w naszym powiecie. Pragnę państwu serdecznie pogratulować tego, co zdołaliście osiągnąć w tak krótkim czasie. Założenie i prowadzenie działalności jest dziś trudnym wyzwaniem dla każdego, a państwo udowodnili, że pracowitość i rzetelność w działaniu przynoszą efekty. Wprowadzenie na rynek nowego podmiotu nie jest łatwe, a państwu właśnie to się udało- mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Podczas konferencji przedsiębiorcy zaprezentowali krótkie filmy przedstawiające charakter podjętej przez nich działalności oraz wyrazili przekonanie, że to dopiero początek.

Dzięki pomocy Powiatu Myszkowskiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie w realizacji projektu powstały firmy wzbogacające krajobraz gospodarczy naszego terenu:

FIRMA USŁUGOWA OPONER RAFAŁ SZCZYPA firma wulkanizacyjna
FIRMA HANDLOWA „DE-ES” DANUTA SIURDA sklep odzieżowy
MANUFAKTURA PIĘKNA MILENA KOTARSKA salon kosmetyczny
EURODACH MAREK KORAL budowa dachów
STALBRAT PAWEŁ GRYGIEL Produkcja konstrukcji metalowych i ich części
KONFLEX KONRAD PTASIK Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane (układanie kostki brukowej, płoty)
ASGEO ANDRZEJ SKUŁA usługi geodezyjne
FIRMA USŁUGOWA „PERFEKT” MARIUSZ WALOCH czyszczenie, dywanów, tapicerek, samochodów itp.
FIRMA USŁUGOWA „KOMPONENT” ANNA ŻMUDA firma sprzątająca
FIRMA HANDLOWA „EMAR” EWELINA DOROBISZ sklep ogólnospożywczy
TERMO TEST MARIUSZ JEZIORSKI usługi kamerą termowizyjną
IDEOSS EWELINA ZALEJSKA produkcja lamp oświetleniowych
FIRMA „KAT-BUD” KATARZYNA STOLARSKA – KAPUŚCIAK wypożyczalnia sprzętu budowlanego
INTRACO ANNA GARCZYŃSKA kantor

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE „PB METAL” PIOTR GRZYWNA Produkcja konstrukcji metalowych i ich części
USŁUGI CHOLEWKARSKIE D&J KAMIL GACIEK usługi cholewkarskie
Z.P.O. „KOTURN” STANISŁAW DOROBISZ usługi cholewkarskie
WYNAJEM RUSZTOWAŃ ELEWACYJNYCH EWA KWIATKOWSKA wynajem rusztowań elewacyjnych
AKADEMIA JĘZYKÓW OBCYCH KAROLINA SKIPIRZEPA Szkoła
Językowa


Na konferencji; od prawej - otwierający spotkanie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Z-ca Dyrektora PUP Marzena Kulak


Przedsiębiorcy podczas podsumowującej konferencji

27

MAR

2015

89407

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

konff1_875967859.jpg

Zdjęcie: konff1_875967859.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.